SP Kłodawa ma altanę do lekcji w plenerze i szafę do bookcrossingu

Wczoraj (16.11.) w Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Kłodawie odbyło się uroczyste oddanie do użytku Pracowni Ogrodowej oraz drewnianej szafy do bookcrossingu wyrzeźbionej przez Grzegorza Szopińskiego.

Na zdjęciu m.in. przedstawiciele samorządu, dyrektor Gill . Z lewej Grzegorz Szopiński, twórca szafy do książek.   |  fot. SP Kłodawa

Otwarcia nowych obiektów dokonał Wójt Gminy Chojnice dr Zbigniew Szczepański wraz z Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty Anitą Sznajder oraz sołtysów wsi Ķłodawa, Zbeniny i Klosnowo oraz przewodniczącej Rady Rodziców Justyny Pestki. Pracownia Ogrodowa została urządzona w wygodnej i praktycznej drewnianej altanie zbudowanej na terenie szkolnego ogrodu z inicjatywy dyrektor szkoły Barbary Gill.

prac.jpg

Będą tu mogły odbywać się przy sprzyjającej pogodzie lekcje na świeżym powietrzu. Obecni na uroczystości uczniowie podziękowali za udostępnienie dodatkowej „sali lekcyjnej” zapewniając, że przysłuży się ona uzyskiwaniu przez nich wysokich wyników w nauce.

Tego dnia na terenie szkoły odbyło się również otwarcie szafy do bookcrossingu. Polega on na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych, jak również na specjalnie przeznaczonych do tego celu m.in. biblioteczkach plenerowych, po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg.

Szafa stanęła u wejścia do szkoły w Kłodawie. Gospodyni spotkania Barbara Gill zaprezentowała wykonawcę tego unikatowego obiektu, twórcę ludowego z Kłodawy Grzegorza Szopińskiego oraz głównego sponsora, Mateusza Łangowskiego. Obecni na uroczystości podziwiali bogatą zawartość szafy w nadziei na jej przyszłą popularność w środowisku lokalnym.

SP Kłodawa, oprac. (je)