Rzeźbami w drewnie upiększa Kłodawę

W Kłodawie w wielu miejscach można spotkać drewniane rzeźby przedstawiające różne postacie, ale najczęściej to zwierzęta. Rozmowa z ich autorem – Grzegorzem Szopińskim odbyła się w jego minigalerii oraz w warsztacie rzeźbiarskim.

Wójt Zbigniew Szczepański poinformował podczas uroczystości „odbiorowych” drogowych inwestycji w Kłodawie, że Grzegorz Szopiński będzie laureatem Nagrody Wójta za 2022 w kategorii „Kultura i Promocja Gminy”.   |  fot. (je)

Wiele rzeźb stało także na podwórku oraz wokół domu. Opowiedział nam o początkach swej pasji, jak wygląda praca nad poszczególnymi dziełami, z jakiego drewna korzysta, czy miał na swej drodze artystycznej nauczyciela (od niedawna bierze lekcje u chojniczanina Jarosława Urbańskiego). Ujawnił nam też, kto jest autorem haftowanego krawata, który miał założony podczas wywiadu i sobotniego (16.07.) festynu w Kłodawie.

Wójt Zbigniew Szczepański poinformował podczas uroczystości „odbiorowych” drogowych inwestycji w Kłodawie, że Grzegorz Szopiński będzie laureatem Nagrody Wójta za 2022 w kategorii „Kultura i Promocja Gminy”. Podczas niedawnego objazdu po terenie gminy Chojnice z udziałem samorządowców i władz gminy jeden z „przystanków” był właśnie w gospodarstwie i galerii Grzegorza Szopińskiego.

(je)