Rudnik wraca ze srebrem

Przed chwilą w Szczecinie zakończyły się Mistrzostwa Polski juniorów młodszych w biegach przełajowych. W biegu na 3000 metrów srebro wywalczył Damian Rudnik z Chojniczanki.

Damian Rudnik (z prawej) i Jarosław Wróblewski przywiozą ze Szczecina srebrny medal.   |  fot. arch.red.

Rudnik, który na mistrzostwa Polski pojechał ze swoim trenerem Jarosławem Wróblewskim, przybiegł na metę drugi i stanął na drugim stopniu podium. - Po cichu liczyliśmy na medal, bo Damian jest w czołówce w kraju – mówi Jarosław Wróblewski. - Ostatnie 300 metrów ścigał się z rywalem o złoty medal, jednak minimalnie przegrał w końcówce.

Tak czy inaczej indywidualny medal na najważniejszej imprezie w kraju cieszy zawodnika, trenera, klub i miasto. Damian Rudnik, który pochodzi ze Swornychgaci, a od kilku lat trenuje w Chojniczance, dwa miesiące temu zdobył również srebro mistrzostw Polski w Spale w halowych mistrzostwach Polski na 1000 metrów.