Rudnik nie zawiódł. Został mistrzem Polski!

Świetne informacje napłynęły z Krakowa. Damian Rudnik z Chojniczanki wywalczył tytuł mistrza Polski juniorów młodszych w biegu na 1500 metrów. Rudnik był faworytem kończących się dziś mistrzostw Polski juniorów młodszych w lekkiej atletyce.

Damian Rudnik (z lewej) z trenerem Jarosławem Wróblewskim na podium.   |  fot. nadesłane

Nie zawiódł ani siebie, ani trenera Jarosława Wróblewskiego i z czasem 3.55,00 wygrał bieg na 1500 metrów. Tym samym poprawił zeszłoroczny wynik, gdy w mistrzostwach na tym dystansie wywalczył medal srebrny

. - Damian pobiegł bardzo dobrze taktycznie i ostatnie kilkaset metrów kontrolował bieg. Na mecie miał ponad 3 sekundy przewagi na rywalem. Jesteśmy bardzo zadowoleni – mówi trener złotego chłopaka Jarosław Wróblewski, dla którego był to też pierwszy złoty medal w trenerskiej karierze. - Do tej pory były to srebrne i brązowe krążki.

Dla Rudnika to czwarty medal rangi mistrzostw Polski, a dla Chojniczanki kolejny w ostatnich latach podczas najważniejszej krajowej imprezy w kategorii juniorów..

Dominika Morek w biegu na 400 metrów zajęła dziesiąte miejsce w kraju, ale gdyby w eliminacjach pobiegła tak, jak drugiego dnia w finale pocieszenia, to otarłaby się o podium. Jej czas eliminacji to 59,99, a w finale B poprawiła rekord życiowy i wbiegła na metę z czasem 57,66. - Liczyłem na finał A Dominik, a czas poniżej 58 sekund drugiego dnia pozwoliłby jej walczyć o 3 - 4 miejsce – mówi Wróblewski.

Dobrze spisała się Joanna Zabrocka w pchnięciu kulą, która wynikiem 13,59 m (rekord życiowy) awansowała do finału i zajęła w nim 8 miejsce (12,97). Damian Stojak w rzucie oszczepem zajął 17 miejsce z wynikiem 50,56.

1. 23 lipca 2012  10:02   Gratuluje! Ciężka praca ...   lizak

Gratuluje! Ciężka praca musi przynieść efekt. Podziękowania dla zawodnika i trenera za wspaniały wynik sportowy i promocje miasta.

0
    0
  2. 22 lipca 2012  17:48   super   fgt

Gratulacje!!! Super wynik! Widzę, że trener Jarek Wróblewski w doskonałej formie!!! Tak dalej 3mac się nie puszczać!Pozdro TRENER