Rowerowa mapa Gminy Chojnice

Na ostatniej konferencji prasowej w UG zaprezentowana została przez Sekretarz Gminy Lucynę Zawiszewską mapa turystyczno – krajobrazowa Gminy Chojnice -„Rowerowy Hit Pomorza”.

Mapa, którą zaprezentowała Lucyna Zawiszewska sprawdzi się podczas planowania wyprawy w terenie!   |  fot. (je)

Opracowaniem kartograficznym i graficznym mapy zajęła się firma Eko-Kapio z Kartuz na czele z Arturem Sikorskim, z którym współpracowaliśmy przy wydaniu pierwszej edycji mapy gminy. Mapa została wydana w nakładzie 5000 egzemplarzy w skali 1:40 000. Opracowaniem tekstów, materiałów, koordynacją i konsultacją merytoryczną zajęli się pracownicy: Zaborskiego Parku Krajobrazowego, Parku Narodowego „Bory Tucholskie”, Nadleśnictwa Rytel, Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach i Urzędu Gminy w Chojnicach. Tradycyjne nazewnictwo lokalne obszaru Jeziora Charzykowskiego zebrał i opracował Mariusz Grzempa – Kierownik ZPK.

Mapa Gminy Chojnice jest ilustrowanym przewodnikiem, w którym znajdują się m.in. znakowane szlaki turystyki rowerowej i rowerowe trasy turystyczne z naniesionym kilometrażem, szlaki turystyki pieszej i ścieżki edukacyjne, rezerwaty przyrody, pomniki przyrody, głazy narzutowe. Ponadto znajdą Państwo informacje na temat miejscowości i miejsc wartych zobaczenia na terenie gminy Chojnice, wybranych zabytków Gminy Chojnice, jak też zaprezentowane zostały gry terenowe organizowane przez GOK.

Nasza mapa jest doskonała na zaplanowanie wyprawy i świetnie sprawdzi się w terenie! Będzie można ją kupić w Punkcie Informacji Turystycznej w Charzykowach, Kaszubskim Domu Rękodzieła Ludowego w Swornegaciach, Spółce „Promocja Regionu Chojnickiego” i Gminnym Ośrodku Kultury w Chojnicach.

UG. Fot.(je)