Rezerwiści zapłacili frycowe

Młodzi piłkarze Chojniczanki II byli w środowym (15.08.) meczu bliscy urwania punktów Powiślu Dzierzgoń. Przegrali 1:2, tracąc bramki w ostatnich minutach spotkania.

Mimo ambitnej postawy młodzi zawodnicy Chojniczanki musieli uznać wyższość rywala.   |  fot. (olo)

CHOJNICZANKA II – POWIŚLE DZIERZGOŃ 1:2 (1:0)

Bramka: Krzysztof Cysewski.

CHOJNICZANKA: Cisewski Kołodziej, Schulz, Kręcki, Reca, Schmidt, Andrzejewski, Cysewski, Dorawa, Pawlak, Drewek oraz na zmiany weszli Zakrzewski, Jędrzejewski, Modrzejewski, Skiba.

Młodzi zawodnicy Chojniczanki tym razem wsparci tylko jednym zawodnikiem z szerokiej kadry drugoligowca – Damianem Pawlakiem – ambitnie walczyli o korzystny wynik w starciu z Powiślem Dzierzgoń. Mimo że odstawali od rywali warunkami fizycznymi, to z każdą kolejną minutą coraz śmielej wstawiali nogi i próbowali podjąć walkę z zawodnikami Powiśla. Zawodnicy z Chojnic chcieli grać długo piłką i często udawało się wymienić kilka podań, nie przekładało się to jednak na sytuacje bramkowe.

Goście wręcz przeciwnie – grali prosto, bez finezji, a po przejęciu piłki w środku pola zagrywali ją do wychodzących na czystą sytuację napastników. To mogło skończyć się kilkoma golami, jednak gospodarze mieli sporo szczęścia, a goście źle nastawione celowniki. Po 20 minutach przewagi gości jedna z akcji Chojniczanki II zakończyła się piękną bramką Krzysztofa Cysewskiego, który z lewej nogi wpakował piłkę do siatki.

W drugiej połowie Powiśle dążyło do wyrównania, Chojniczanka II starała się grać długo piłką, jednak nie stworzyła dogodnej sytuacji na podwyższenie wyniku. Chojnicką młodzież opuściło szczęście w końcówce spotkania. Najpierw w 80 min. po faulu bramkarza w polu karnym goście wykorzystali „jedenastkę”, a w ostatniej minucie meczu strzelili zwycięską bramkę.

To bolesna, bo pechowa, ale pożyteczna nauka dla młodych zawodników z Chojnic, którzy jeśli chcą w przyszłości grać w wyższych ligach, muszą nauczyć się dorosłej piłki. Dziś są słabsi od rywali, ale mają jeszcze czas, by nauczyć się grać i wygrywać. Na szczęście skończyły się czasy, gdy w rezerwach grało ośmiu piłkarzy z pierwszej drużyny i jeszcze mieli problemy z wygrywaniem meczu.

Od tego sezonu w IV lidze ogrywać mają się młodzi, perspektywiczni juniorzy, którzy w przyszłości mają zasilić drugoligową Chojniczankę. Dziś płacą jeszcze frycowe, ale może za 2 - 3 lata ktoś z nich będzie już zawodnikiem pierwszej drużyny.

Załamanych po meczu piłkarzy pocieszał trener Mirosław Czuryło. - Dała o sobie znać młodość i młodzieńcza fantazja, bo gdyby drużyna była bardziej doświadczona, potrafiłaby w końcówce dłużej utrzymać piłkę, wybić przeciwnika z uderzenia i wygrać lub chociaż zremisować. Oddawaliśmy niepotrzebnie szybko piłkę, ale zapłaciliśmy dziś frycowe. Potrafimy grać w piłkę, ale odstajemy od rywali fizycznie. Jednak jeśli zawodnicy, którzy mają dopiero po 16 czy 17 lat dalej będą chcieli trenować i się rozwijać, to jestem z nimi sercem i wierzę, że przyjdą o wiele lepsze dni.

Tekst i foto: (olo)

1. 15 sierpnia 2012  21:46   Wolne to jak niedziela, czy ...   anonim

Wolne to jak niedziela, czy to ważne jak wiadomo o co i tak chodzi?

0
    0
  2. 15 sierpnia 2012  18:32   Niedzielne spotkanie? (1)   ?

Niedzielne spotkanie?

0
    0
    • 15 sierpnia 2012  21:45   ups   (olo)

Dzięki, ale to dlatego, ze dzisiejsza sroda byla jak niedziela wolna ;-) juz poprawione ;-)

0
      0
  3. 15 sierpnia 2012  18:13   Wafel (1)   anonim

Dzięi za fantastyczną grę i serce zostawione na boisku. Chłopaki - nie załamujcie się! 1:2 z zawodnikami 10-15 lat starszymi i ogranymi to naprawdę nie jest powód do wstydu. W dodatku po ciekawym i wyrównanym meczu. Gdybyście dostali bęcki 0:5, 0:6 to można byłoby rozpaczać- ale jest OK. Powodzenia w dalszych meczach

0
    0
    • 15 sierpnia 2012  19:13   POPIERAM   max

popieram w 100% super mecz I Chojniczanka powinna się od Was uczyć ambicji BRAWA JESZCZE RAZ BRAWA NIE MACIE SIĘ CZEGO WSTYDZIĆ!!!! oby taka gra poparta była tylko korzystnym wynikiem to będziemy jeszcze bardziej z Was dummni!!!!tak trzymać chłopaki!!!głowa do góry!!!

0
      0
  4. 15 sierpnia 2012  15:07   Tylko, że po to funkcjonuje ...   anonim

Tylko, że po to funkcjonuje drużyna rezerw, by grali w niej zawodnicy I kadry nie mieszący się do niej, by całym czas być w rytmie meczowym. Reszta miejsc w składzie już może być jak najbardziej złożona z juniorów.