Remis, zasłużony, bo sam mecz nie porywał!

W środowym meczu 13 kolejki II ligi zamykająca tabelę Sandecja Nowy Sącz o godz. 14 zmierzy się z ósmą Chojniczanką. Piłkarze obu ubiegłorocznych spadkowiczów z Fortuna I Ligi podejdą do spotkania w zgoła odmiennych nastrojach.

Nie po raz pierwszy potwierdziło się, że mecz z ostatnią drużyną w tabeli można zdefiniować jako trudny, o czym przekonali się dziś zawodnicy Chojniczanki remisując z Sandecją 1:1.   |  fot. Rmak

Sandecja, mimo niedawnego zwycięstwa nad Hutnikiem w Krakowie, nadal zamyka tabelę II ligi, mając na koncie zaledwie 8 punktów. O wiele w lepszej sytuacji jest Chojniczanka, która po falstarcie z początku rozgrywek złapała wiatr w żagle i wygrała cztery ligowe starcia z rzędu, awansując na ósmą pozycję. Czy gospodarze wykorzystają atut własnego obiektu? Niekoniecznie, bo przyjezdni postarają się serię bez porażek przedłużyć.

Sandecja Nowy Sącz – Chojniczanka 1:1 (0:0)

Chojniczanka: Primel - Szymusik, Boczek, Edmundsson, Szczytniewski - Kozina (65 Kolesar), Nowacki (75 Banach), Szumilas, Szczepanek (65 Borysiuk), Prałat (65 Korczyc) - Giel (65 Mikołajczak)

Bramki: 1:0 Słaby 77, 1:1 Szymusik 84.

Żółte kartki: Potoma, Sobczak (Sandecja), Nowacki, Boczek, Szczytniewski (Chojniczanka)

W pierwszej połowie na boisku wiało nudą, a obywa zespoły ograniczyły się do konstruowania akcji, z których jednak niewiele wynikało. Na pięć minut przed końcem tej części gry Giel przymierzył minimalnie obok słupka. Sandecja miała w tym przypadku sporo szczęścia i to na dobrą sprawę trudno napisać o tej części spotkania  coś więcej...

W drugiej połowie częściej przy piłce byli sądeczanie, co przełożyło się na więcej okazji z ich strony, ale i Chojniczanka miała swoje szanse. W 77 min. Sandecja po dośrodkowaniu objęła prowadzenie. Niestety radość miejscowych nie trwała długo. W końcówce Szymusik posłał piłkę w pole karne z okolic 40 metra, ta minęła wszystkich zawodników i… wpadła do bramki. Więcej goli nie było, obie ekipy podzieliły się punktami.

W niedzielę 22 października o godz. 15 Chojniczanka podejmować będzie GKS Jastrzębie.