Remis z Kotwicą Kołobrzeg

Spotkanie czwartej kolejki eWinner 2 ligi między Chojniczanką i Kotwicą Kołobrzeg rozegrano w sobotę 12 sierpnia. Mecz transmitowała od godz. 18:25 TVP Sport.

W 7 min. po dalekim wykopie Primela piłka znalazła się przed bramką Kotwicy. Giel zagrał ją do Nowackiego, który nie zastanawiał się długo i pokonał płaskim uderzeniem bramkarza gości. Goście wyrównali z rzutu karnego.   |  fot. screen TVP Sport

Chojniczanka - Kotwica Kołobrzeg 1:1 (1:0)

Chojniczanka: Primel – Raburski, Edmundsson, Boczek, Szczytniewski, Borysiuk (45. Szczepanek, 67. Mikołajczak), Paprzycki, Nowacki, Banach (67. Kozina), Kolesar (73. Golak), Giel (73. Szymusik).

Bramki: 7. Nowacki – 66. Cywiński (kar.)

Kartki: 45. Borysiuk (CHO), 66. Paprzycki (CHO), 77. Mikołajczak (CHO), 80. Boczek (CHO) – 22. Rzeźniczak (KTW), 50. Żubrowski (KTW), 90. Polak (KTW)

Czerwona: 71. Edmundsson (CHO)

Atut własnego boiska był istotny dla Chojniczanki i gospodarze wyszli już na prowadzenie w 7 min. po uderzeniu piłki przez Nowackiego, który pokonał bramkarza gości. W kolejnych min. to Chojniczanka dyktowała warunki gry. W przekroju pierwszej połowy gospodarze mieli większą liczbę sytuacji podbramkowych, m.in., kiedy piłka po strzale Bancha trafiła w poprzeczkę przyjezdnych. Kotwica Kołobrzeg dopiero w końcowych min. zaczęła być groźniejsza w grze ofensywnej.

Drugą połowę ofensywnie rozpoczęli goście sprawiając defensorom Chojniczanki sporo kłopotów, co przełożyło się na ich nerwową grę. Po jednej z takich akcji sędzia podyktował rzut karny, zdaniem wielu kontrowersyjny i w 66 min. Kotwica doprowadziła do wyrównania. Arbiter, aby uspokoić grę i zapobiec faulom często karał zawodników obu zespołów żółtymi kartkami. W 71 min. za wślizg w zawodnika gości, ukarany został czerwoną kartką Edmundsson i opuścił boisko. Wynik do końca nie uległ zmianie a mecz walki dwóch drużyn zakończył się remisem.

19 sierpnia Stal Stalowa Wola – Chojniczanka. Początek o godz. 19.