Remis w hicie kolejki!

Dziś (21.03.) w Chojnicach odbyło się ważne spotkanie w kontekście walki o 1 ligę, gdzie Chojniczanka zagrała z Ruchem Chorzów. Było to starcie 2 i 3 ekipy w tabeli i rewanżowe spotkanie za mecz z Chorzowa, gdzie ówcześni gospodarze wygrali 2:1.

Mimo, że Chojniczanka objęła prowadzenie to rywalizacja w Chojnicach zakończyła się podziałem punktów.   |  fot. screen TVP Sport

Różnica między tymi ekipami przed tym meczem wynosiła 4 punkty na korzyść gospodarzy, którzy odnotowali siedem meczów wygranych z rzędu, a łącznie dziewięć bez porażki.

CHOJNICZANKA - RUCH 1:1 (0:0)

Chojniczanka: Broda – Grolik, Byrtek, Kasperowicz, Mikołajczyk, Karbowy (68 Wolsztyński), Czajkowski, Van Huffel, Niepsuj, Mikołajczak (56 Skrzypczak), Pląskowski.

Bramki: 1:0 Pląskowski 70 (as. Mikołajczyk), 1:1 Mokrzycki 80.

Żółte kartki: Niepsuj, Mikołajczyk, Czajkowski, Byrtek (Chojniczanka) - Szczepan (Ruch).

Poniedziałkowy mecz był pojedynkiem drużyn, które preferują grę ofensywną, co w pierwszej połowie jednak nie przełożyło się na emocjonujące sportowe widowisko. Goście przeważali na początku spotkania i tuż przed gwizdkiem oznajmiającym przerwę. Oba zespoły składnie konstruowały akcje ofensywne, jednak zabrakło oddanych strzałów i klarownych sytuacji podbramkowych.

Po przerwie gra nabrała tempa a piłkarze obydwu zespołów wykazali sporo walki. W 70 minucie mimo lekkiej przewagi rywala Chojniczanka wyszła na prowadzenie. Mikołajczyk w polu karnym zagrał wzdłuż bramki, gdzie przy dalszym słupku ustawiony Pląskowski dopełnił formalności kierując piłkę do siatki. Kiedy wydawało się, iż to gospodarze zdołają utrzymać wynik do końca, w 80 minucie po zagraniu ręką zawodnika Chojniczanki - sędzia podyktował rzut karny.

Broda interweniował odbijając piłkę, ale przy dobitce był bezradny, a spotkanie zakończyło się remisem, co pozwoliło gospodarzom nadal zachować przewagę 4 punktów nad "Niebieskimi".