Remis w Wałbrzychu

W kolejnym pojedynku rozgrywek II ligi - piłkarze Chojniczanki w sobotnie popołudnie rozegrali spotkanie w Wałbrzychu z drużyną miejscowego Górnika. Bezpośrednią relację video z meczu oglądało 500 internautów.

Chojniczanie w Wałbrzychu wywalczyli remis, mimo, iż od początku meczu przegrywali 1:0.   |  fot. tygodnik.walbrzyski.pl

Chojniczanka do meczu przystąpiła w składzie: K. Baran, M. Mikołajczyk, G. Jakosz, R. Sierant, T. Lenart,  D. Fabich, S. Ziemak, S. Pach, T. Pestka, M. Trojanowski, K. Rusinek. Trener: Grzegorz Kapica.

Początek pierwszej połowy najgorszy jaki było można sobie wymarzyć. Już w 5 min. gry gospodarze po wykonanym rzucie rożnym prowadzili 1:0. W 8 min. nastąpiła pierwsza zmiana w zespole Chojniczanki. Boisko z powodu kontuzji ręki (podejrzenie złamania) opuścił K. Rusinek, w jego miejsce pojawił się Sz. Gibczyński. Dogodną sytuację do zdobycia wyrównującego gola miał w 25 min. S. Pach, jednak skuteczna interwencja bramkarza gospodarzy uratowała ich od utraty gola. W drugiej części spotkania chojniczanie zdeprymowani szybko straconą bramką uporządkowali szyki i gra stała się wyrównana. W 30 min. żółtą kartkę za faul otrzymał R. Sierant. Do końca pierwszej połowy rezultat spotkania nie uległ zmianie.

Druga połowę goście rozpoczęli od zmiany. D. Fabicha zastąpił A. Atanacković. W 55 min. druga żółta kartka dla zawodnika Chojniczanki. Tym razem sędzia ukarał T. Lenarta. W 61 kontuzjowanego M. Trojanowskiego (rozbita głowa) zmienił P. Noga. Zawodnicy Chojniczanki kontratakami próbowali zdobyć wyrównującego gola. Coraz bardziej widoczna przewaga gości kończyła się na niewykorzystanych sytuacjach podbramkowych. To co nie udawało się do 74  min. zaprocentowało w 75 min, kiedy po strzale S. Ziemaka w samo „okienko” Chojniczanka doprowadziła do remisu 1:1.  Zmotywowani zdobyciem bramki piłkarze Chojniczanki zwietrzyli szansę na zwycięstwo prowadząc rozsądną grę, kontratakami zagrażając bramce wałbrzyszan. Trzecią żółtą kartkę w zespole Chojniczanki zobaczył za faul w 83 min. A. Atanacković.  Kontrowersyjna decyzja sędziego w 89 min. Drugą żółtą kartkę a w konsekwencji czerwoną, za rzekome symulowanie faulu otrzymał T. Lenart. Spotkanie kończy się wynikiem remisowym 1:1. Następne spotkanie chojniczanie rozegrają 23 października z Miedzią Legnica. Początek godz. 15:00.