Remis w Wągrowcu

Gradem bramek z obu stron zakończył się sparing Nielby Wągrowiec z Chojniczanką Chojnice. Mimo, że do przerwy Chojniczanka gładko prowadziła 3:0, mecz zakończył się remisem 5:5.

Zimowe mecze kontrolne pomagają przygotować się do rundy wiosennej.

Po raz pierwszy nie można było narzekać na dość ekstremalne tej zimy warunki atmosferyczne. Mecz został rozegrany przy lekkim mrozie, minimalnych opadach śniegu i na dobrze przygotowanym boisku. W meczu zabrakło Aleksandara Atanackovica (wyjechał w sprawie wizy) i Patryka Kaszczyszyna (obowiązki zawodowe), zastąpił go Andrzej Borowski, który pierwotnie miał mieć wolne.
Chojniczanka rozpoczęła mecz odważnie, od pierwszych minut dyktując tempo gry drugoligowcowi. Zaledwie kilka minut po pierwszym gwizdku sędziego, świetnej szansy po akcji Tomka Pestki nie wykorzystał Sławomir Ziemak, strzałem z 16 metrów posyłając piłkę pół metra nad bramką. Przewaga Chojniczanki na boisku nie malała, chwilę później pierwszą bramkę w meczu strzelił zawodnik testowany 1, a po kolejnych pięciu minutach na 2:0 podwyższył zawodnik testowany 2. W 30 minucie Pestka z kilku metrów od bramki trafił w obrońcę, jednak zrewanżował się dwie minuty później, podwyższając prowadzenie Chojniczanki na 3:0. W kilku nielicznych ale groźnych sytuacjach strzeleckich Nielby, świetnie spisywał się Mateusz Szafrański, zachowując czyste konto.
W przerwie trener Suchomski dokonał aż 9 zmian, co miało ogromny wpływ na zmianę obrazu gry. Przez pierwsze 20 minut drugiej połowy Chojniczanka stanowiła przysłowiowe tło dla drużyny Nielby, szybko tracąc 3 bramki. W 52 minucie po dyskusyjnym faulu Trzebińskiego sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił najskuteczniejszy strzelec II ligi zachodniej – Rafał Leśniewski. Trzy minuty później, po stracie piłki przez Konrada Romańczyka kolejną skuteczną akcję przeprowadzili gospodarze, a na listę strzelców wpisał się Patryk Halaburda. W 60 minucie spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Daniel Fabich, jednak ze względu na towarzyski charakter spotkania został zmieniony przez Patryka Stromczyńskiego. Patryk jeszcze nie zdążył dobrze wejść do gry, kiedy znakomitym strzałem z ok. 40 metrów do remisu doprowadził Artur Błażejewski. Po tej bramce Chojniczanka wreszcie zaczęła grać odważniej i bardziej ofensywnie, jednak częste akcje chojniczan zostawały odgwizdywane jako spalone. Po którymś z kolei gwizdku sędziego sytuację skomentował Andrzej Borowski, który za dyskusje z sędzią otrzymał czerwoną kartkę i został zmieniony przez zawodnika testowanego 1. Ta zmiana ożywiła ataki Chojniczanki, a zawodnik testowany 1 już po minucie strzelił swoją drugą bramkę tego dnia. Nie minęła minuta gdy atakująca na fali Chojniczanka zdobyła kolejną bramkę, tym razem strzelcem był Konrad Romańczyk. Końcówka spotkania należała jednak do gospodarzy, a zwłaszcza do Leśniewskiego, który bezlitośnie wykorzystał dwa błędy naszych obrońców, strzelając dwie bramki w 80 i 83 minucie.

Chojniczanka wystąpiła w składzie:
Mateusz Szafrański (46′ Bartosz Chudy) – Patryk Stromczyński (46′ Michał Draszanowski), Wojtek Wolański (46′ Marcin Gąsiorowski), Artur Kowalczyk, Patryk Buława (46′ Maciej Megger) – Daniel Fabich (46′ Marek Steinborn), Mirek Ostrowski (46′ Damian Trzebiński), Sławomir Ziemak (50′ Daniel Fabich, 60′ Patryk Stromczyński), Tomek Pestka (46′ Mateusz Frymark) – zawodnik testowany 1 (46′ Andrzej Borowski, 74′ zawodnik testowany 1), zawodnik testowany 2 (46′ Konrad Romańczyk).

Nielba Wągrowiec – Chojniczanka Chojnice 5:5 (0:3)

0:1 zawodnik testowany 1 (10′)
0:2 zawodnik testowany 2 (15′)
0:3 Tomek Pestka (32′)
1:3 Rafał Leśniewski (52′ – karny)
2:3 Patryk Halaburda (55′)
3:3 Artur Błażejewski (60′)
3:4 zawodnik testowany 1 (75′)