Remis w Chojnicach

W sobotnie popołudnie (16.07.) w ostatnim test meczu, za to pierwszym przed własną publicznością - piłkarze Chojniczanki rozegrali spotkanie z pierwszoligową Olimpią Grudziądz.

W 10 min. padła bramka dla Chojniczanki zdobyta przez Kaźmierowskiego.   |  fot. m.n.

Przypomnijmy, klub z Grudziądza był naszym rywalem w rozgrywkach grupy zachodniej drugiej ligi sezonu 2010/2011, w których zajął pierwszą lokatę i awansował do I ligi. Mecze z Olimpią były emocjonujące. W spotkaniu rozegranym w rundzie jesiennej padł bezbramkowy remis, natomiast w rewanżu lepsza okazała się Olimpia wygrywając 1:0. Chojniczanka przed rozpoczęciem rozgrywek sezonu 2011/12 wzmocniła się nowymi zawodnikami, którzy mają podnieść jakość zespołu i pomóc w osiągnięciu lepszej pozycji w ligowej tabeli. Nowymi piłkarzami zostali Damian Primel, Tomasz Szczepan, Michał Steinke, Paweł Posmyk, Marcin Tarnowski, Michał Kolba, Jakub Marynowicz oraz Igor Jurga.

Chojniczanka (I połowa): Primel, Jurga, Jakosz, Kaśnik, Mikołajczyk, Posmyk, Parzy, Szczepan, Tarnowski, Kaźmierowski, Pieczara.

Chojniczanka (II połowa): Primel (60 - Kołba) - Mikołajczyk (61 - Marynowicz), Jakosz, Kaśnik (64 - Tarnowski), Lenart - Trojanowski, Parzy (55 - Hajdamowicz - 85 - Mikołajczyk), Ligenza, Posmyk - Kaźmierowski (61 - Bojas), Pieczara.

Gospodarze pierwszą bramkę zdobyli już w 10 min. po strzale Kaźmierowskiego. Chojniczanie w tej części spotkania zaprezentowali się korzystnie. Akcje i sytuacje podbramkowe mogły się podobać publiczności. Kilka z nich mogło się zakończyć bramką, jednak zespołowi brakuje jeszcze zgrania. II połowa mimo wolniejszego tempa gry też nie należała do najgorszych, co jest dobrym prognostykiem przed rozpoczęciem ligowych rozgrywek. W 82 min. goście doprowadzili do wyrównania 1:1 i takim rezultatem zakończył się mecz.

Podopieczni trenera Grzegorza Kapicy w środę zainaugurują sezon 2011/12 spotkaniem w  rundzie przedwstępnej Pucharu Polski z Ruchem Zdzieszowice. W sobotę 23 lipca na wyjeździe rozegrają mecz z  Energetykiem ROW Rybnik.