Remis Chojniczanki w Bytomiu

W sobotę 28 października o godz. 17 Polonia Bytom w walce o ligowe punkty rozegra spotkanie z Chojniczanką. Gospodarze w przeciwieństwie do gości znajdują się w strefie spadkowej i nie przystąpią do rywalizacji w roli faworyta.

W Bytomiu Chojniczanka przedłużyła serię spotkań bez porażki.   |  fot. Rmak

Chojniczanka na pewno do spotkania przystąpi zmotywowana, tym bardziej, iż historia spotkań z niżej notowanym przeciwnikiem nie raz potwierdziła, iż w sporcie wszystko jest możliwe, a końcowe rozstrzygnięcie bywa nieraz zaskakujące. Goście przed dzisiejszym spotkaniem nie doznali porażki w meczu o punkty od siedmiu spotkań, dwukrotnie remisując i odnosząc przy tym pięć zwycięstw. W ekipie gospodarzy szansę gry mogą otrzymać byli gracze Chojniczanki, Łukasz Zejdler, Daniel Ściślak czy Filip Żagiel.

Polonia Bytom – Chojniczanka  1:1 (1:1)

Chojniczanka: Primel – Boczek, Edmundsson, Giel, (62. Raburski),  Kozina, Nowacki, (84. Golak), Paprzycki, Prałat, Szczytniewski, Szumilas, Szymusik.

Bramki: 45+1. Bedronka – 36. Prałat

Kartki:  22. Stefański (BYT), 40. Piekarski (BYT) – 40. Szczytniewski (CHO), 76. Banach (CHO)  

Czerwona: 57. Szczytniewski (CHO)

Spotkanie rozpoczęło się z 10-minutowym opóźnieniem z powodu awarii oświetlenia. Mecz ze słabszym przeciwnikiem teoretycznie powinien ułożyć się po myśli wyżej notowanej drużyny, ale nie jest to regułą, o czym przekonali się zawodnicy Chojniczanki. Wprawdzie wyszli na prowadzenie w 36 min. po szybkiej kontrze zakończonej zdobyciem gola przez Prałata, to po faulu na zawodniku Chojniczanki - sędzia … w 45 min. podyktował rzut wolny dla gospodarzy, po którym doprowadzili do remisu.

Po przerwie od 57 min. Chojniczanka grała w osłabieniu, gdzie Szczytniewski po dwóch żółtych kartkach otrzymał czerwoną i w konsekwencji musiał opuścić boisko. Wynik do końca spotkania nie uległ zmianie a drużyny podzieliły się punktami. Zakończenie rozgrywek 15 kolejki zakończy się w niedzielę 29 października.

Aktualna tabela – tutaj.

4 listopada o godz. 16:45 Chojniczanka rozegra spotkanie z Pogonią Siedlce.

(red.)