Remis Chojniczanki, awans Górnika

W niedzielę mająca wciąż szanse na awans Chojniczanka w meczu ostatniej kolejki Nice I ligi podejmowała zespół Chrobrego Głogów. Nie wszystko było oczywiście w rękach Chojniczanki.

Chojniczanka remisem z Chrobrym kończy niezwykle udany sezon 2016/2017 w Nice 1 Lidze! Emocji jak na ostatnie spotkanie zdecydowanie nie zabrakło!   |  fot. (m.n.)

Jednak na stadionie przy ul. Mickiewicza gospodarze liczyli na swoje zwycięstwo z Chrobrym i to, że walcząca o utrzymanie Wisła Puławy nie przegra z Górnikiem Zabrze. To byłby scenariusz, który dałby Chojniczance awans do Lotto Ekstraklasy.

Chrobry już nie grał o coś wielkiego, właściwie to pozostała mu obrona pozycji w tabeli. W dodatku nie wystąpił w optymalnym składzie, bo przez kartki sezon skończył się już dla dwóch zawodników gości i jednego kontuzjowanego.

CHOJNICZANKA - CHROBRY 2:2 (0:2)

Chojniczanka BudziłekKosakiewicz, Lisowski, Biernat, Pietruszka (56. Przybyła) – Zawistowski, Grzelak Podgórski, Rybski (78. Jakóbowski), Biskup (36. Niedziela) – Mikołajczak.

Bramki: 60. Mikołajczak, 87. Zawistowski (kar.) – 10. Michalski, 24. Szczepaniak (Chrobry).

Żółte kartki: Podgórski, Mikołajczak (Chojniczanka) - B. Machaj, Janicki, M. Machaj (Chrobry).

Do przerwy Chojniczanka przegrywała z Chrobrym Głogów 0:2 po trafieniach w 10 i 24 minucie. Mimo, że gospodarze od początku grali ofensywnie, to popełniali proste błędy w wymianie podań. Goście bez skrupułów wykorzystali te okazje. Gdyby Chojniczanka zagrała dziś całe spotkanie tak, jak w drugiej części, to miałaby sporą szansę pokonać Chrobrego Głogów. Co prawda wygrana nie dałaby awansu, ale udałoby się wskoczyć na podium i poprawić najlepszy wynik w historii.

Dzisiejszy remis dał Chojniczance piąte miejsce i tym samym wyrównała ona najlepszy wynik w historii, bo w sezonie 2014/2015 Chojniczanka również skończyła rozgrywki na piątym miejscu. Wtedy jednak drużyna z Chojnic miała 50 punktów, czyli sześć mniej niż teraz i do awansu zabrakło jej… 23 punkty. W tym sezonie awans był na wyciągnięcie ręki, bo zabrakło jedynie trzech punktów. Można więc gdybać, że gdyby uznano wszystkie prawidłowe gole dla Chojniczanki, gdyby nie zgasło światło w momencie strzelenia gola, gdyby nie wpadł samobój z Bytovią…. Gdybanie niczego już dziś nie zmieni.

Chojniczanka zagrała dziś dobrą drugą połowę. Pierwsza niczym nie różniła się od tych pozostałych w tej rundzie. Chojniczanka grała przeciętnie, a drużyna gości potrafiła to wykorzystać.  Mimo słabego wyniku gospodarzy cały czas wspierał dopingiem cały stadion. A dziś było ok. 3 tysięcy fanów. Na trybunach panowała fantastyczna atmosfera – był to widok godny Ekstraklasy.

W drugiej połowie w końcu zobaczyliśmy Chojniczankę walczącą, dążącą do strzelania bramek, zadziorną. Przyniosło to efekty i udało się wyrównać po trafieniach Tomasza Mikołajczaka i Pawła Zawistowskiego. A były też okazje, by ten mecz rozstrzygnąć na własną korzyść. Sędzia mógł gwizdnąć rzut karny po tym, jak piłka uderzyła w rękę jednego z obrońców gości, sędzia powinien odgwizdać rzut wolny na 17 metrze. Ale dziś Chojniczanka nie zremisowała przez sędziego, tylko przez pierwszą połowę i brak szczęścia i skuteczności w drugiej połowie.

Chojniczanka tym samym nie wygrała wiosną żadnego meczu u siebie, bo sześć zremisowała i dwa razy przegrała. Po ostatnim gwizdku sędziego prawie cały stadion został i podziękował piłkarzom za ten sezon. Można powiedzieć sezon rozegrany w kratkę, bo apetyty wszystkim urosły po wspaniałej pierwszej rundzie. W drugiej, po zmianie trenerów, nie udało się już odbudować tego, co urodziło się za trenera Macieja Bartoszka.

Błędem działaczy było zatrudnienie trenera Piotra Gruszki, a Artur Derbin nie zdążył już nadrobić tego, co zostało przez ten czas stracone. Tak czy inaczej niedosyt mieszał się dziś z zadowoleniem. Oby kolejny sezon udowodnił, że Chojniczanka w czubie ligowej tabeli w I lidze to w tym sezonie nie był przypadek. Nie zagramy już z Górnikiem Zabrze, który oprócz Sandecji wywalczył awans, ale gościć będziemy np. Ruch Chorzów.

Warto więc czekać już na kolejny sezon. Na pewno nie ujrzymy wszystkich piłkarzy z tego sezonu, niektórym klub podziękuje za współprace, bo na pewno nie wszyscy spełnili oczekiwania. Jak to się jednak poukłada, czas pokaże. Teraz wszyscy muszą odetchnąć i na chwilę odpocząć od tego zwariowanego, ale jednocześnie ciekawego sezonu.

(olo) fot. (m.n.), tabela gol24.pl

1. 6 czerwca 2017  21:38   Problem sam się rozwiązał   chojniczanin

miliony zostaną na inwestycje np. drogowe, brawo chojniczanka

1
    0
  2. 4 czerwca 2017  21:41   Ale..   Daniel Edrus

Kocham Chojniczankę ale... ale i tych ale jest dużo....

3
    2
  3. 4 czerwca 2017  19:40   Rozumowanie najemników ... (2)   obserwator

Rozumowanie najemników weteranów jest proste - po co awansować i stracić robotę, gdzie płacą przyzwoicie (wiadomo,że 80 % drużyny byłoby do zwolnienia bo to nie są piłkarze na ekstraklasę) jak można spokojnie sobie kopać piłeczkę w 1 lidze i mieć zapewniony byt.

18
    4
    • 6 czerwca 2017  11:41   do aaa   anonim

Premia jest jednorazowa i nie aż taka OGROMNA jak myślisz ! (i kiedyś się skończy) a pensyjka jest stała - czy się biega czy się leży ...

0
      0
    • 5 czerwca 2017  18:28   Tak, bo zawodnicy nie chcieli ...   aaa

Tak, bo zawodnicy nie chcieli ogromnych premii po awansie :V Jak ja uwielbiam takie rewelacje, które wypisywane są na forach. Szczególnie, że nikt normalny nie wymienia 80% druzyny po awansie. Wzmocnienia będą i w I lidze, ale "eksperci" i tak będą wypisywać swoje kocopoły i krzyczeć na drużynę jaka to beznadziejna jest, bo grają "najemnicy"... Kompletnie nie rozumiem rozumowania takich ludzi, kompletnie.

1
      4
  4. 4 czerwca 2017  18:00   Zwycięstwa   Daniel Edrus

Brak zwycięstwa u siebie przez całą rundę wiosenną !!! To rekord ! Coś tu nie gra...

22
    0
  5. 4 czerwca 2017  17:55   Nie wierzę w to że Chojna ...   Romanek4

Nie wierzę w to że Chojna nie chciała awansować,miasto chciało/przez miasto rozumiem chęci radnych i burmistrza/,kasa by się znalazła,ale cóż,parę remisów zaważyło,myślę że taka sytuacja historyczna do awansu już się nie powtórzy,a jestem kibicem Chojny od ponad 50 lat

8
    10
  6. 4 czerwca 2017  16:14   Popieram Grocha   Loko

Nie mamy napastnika. Rybski cieniutki gdzies tam cos nie raz wcisnie ale tyle. Mikolajczak marnowany z braku napadziora typowego ktoremu moglby zgrac pilke. Ile pilek zgrywal? od groma ! tylko nie ma wykonawcow. Drugi napadzior zaraz by dal miejsce Mikolajczakowi. Jak tego nie zrozumiecie adios 1 liga

12
    2
  7. 4 czerwca 2017  15:13   do pana Trenera i do pana Dyra (3)   groch

Wietrzenie szatni jest koniecznością,miliśmy kilku piłkarzy przez durze P ale tez mieliśmy statystów jak to kiedyś nazwał Jan Tomaszewski koszulki na boisku.Dla tego wiosna była taka a nie inna,zeby nie punkty z jesieni to byli byśmy w drugiej lidze.Jezeli nic z tym nie zrobimy to w przyszłym sezonie może być tragedia.Nazwisk nie będę podawać bo tak Trener jak i Dyro dobrze wie kogo mam na myśli.Przedłuzenie kontraktu z panem Rybskim wcale mnie nie ucieszyło.Pozdrawiam

17
    4
  8. 4 czerwca 2017  14:48   prawda   Marcos

Jakby chcieli awansowac awansowaliby juz dawno! twierdza nie do zdobycia,a na koniec sezonu... Wniosek prosty.

18
    3
  9. 4 czerwca 2017  14:46   Nie ma tego złego, co by na ... (1)   anonim

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, miasto nie straci 3 baniek, jedynie wielki dzisiejszy zaplanowany bankiet może okazać się niewypałem

16
    6
  10. 4 czerwca 2017  14:41   ekstraklasa nie dla MKS (1)   romek52c

Z przekroju całego sezonu Chojnicznki wniosek nasuwa się jeden-nie chcieli być w elicie piłki nożnej.

24
    7
    • 4 czerwca 2017  15:43   ekstraklasa nie dla mks   znawca

Nie trzeba być jasnowidzem aby przewidzieć dlaczego nie chcieli awansować.Im bliżej końca sezonu tym wiadomo było kto w tym klubie w ekstraklasie zostanie.4-6 Max zawodników to reszcie będzie się chciało ***** z tą ruszać jak pieniądze na czas,warunki do trenowania idealne(basen,siłownia,odnowa itp)czy 19 pkt jak na lidera po pierwszej rundzie to dużo?nie to jakiś wstyd i brzydki żart,lider nie wygrał meczu u siebie bo drużyny za silne?nie bo tego meczu Czesc wygrać nie chciała.A jak słyszę ludzi spotkanych w mieście mówiących Naszą Chojniczanka to strzelilbym im w zęby.Nasza? rzeczywiscie,L Szank,J Armada i....no właśnie nikt inny,a przepraszam Damian B. paradujacy w stroju.Prawda jest tylko jedna jakby tak bardzo chcieliby awansować to w kwietniu bez żadnych zakazów(choć kilku to nie przeszkadzało)maczali mordy w drinku i cieszyli sie z sukcesu.No ale to było jak w przeciaganiu liny ?połowa chce więcej połowa zadowoli się tym co ma.Pozdrawiam panów piłkarzy przez duże P:-D:-D:-D