Regaty o Puchar Burmistrza Chojnic

W dniach 07 - 08 października Ludowy Klub Sportowy Charzykowy zorganizował ostatnie w tym sezonie regaty. Prawie 60 zawodników z całej Polski rywalizowało w trzech klasach o Puchar Burmistrza Chojnic.

Zawodnicy rywalizowali na jeziorze Charzykowskim o puchar burmistrza.   |  fot. nadesł.

Żeglarze przyjechali do Charzyków z Poznania, Warszawy, Olsztyna, Piły, Wągrowca, Wałcza i jak zwykle licznie reprezentowane były kluby z Trójmiasta. Sztormowe warunki, bardzo porywisty i zmienny wiatr towarzyszył żeglarzom w klasach Optimist, Open Skiff oraz Korsarz. Komisja regatowa przeprowadziła 7 wyścigów w tych bardzo wymagających warunkach.

Gospodarze okazali się gościnni i w klasie Optimist pierwsze miejsce przypadło dla Ignacego Sobczaka reprezentującego Sailing Legia Warszawa, drugie miejsce zdobyła Anna Sobieraj z CHKŻ Chojnice, która jednocześnie wygrała Memoriał im. Teresy Januszewskiej. Trzecie miejsce zajął Jan Wajda z JKW Poznań. Najmłodsza sklasyfikowana zawodniczka wśród Optimiściarzy to ośmioletnia Kaja Jerzyk z LKS Charzykowy, a najmłodszy chłopiec to również ośmiolatek - Mikołaj Buchowski z JKW Poznań.

W klasie Open Skiff rywalizowało 22 zawodników z Sopotu, Gdańska i Olsztyna. Zwyciężyli reprezentanci SKŻ Sopot, którzy zdominowali rywalizację. Pierwsze miejsce zajął Tymoteusz Gołyszny drugie miejsce dla Franciszka Kucharskiego, a trzecie miejsce zajął Wojciech Wilczyński. W klasie Korsarz sklasyfikowano sześć załóg. Regaty zdecydowanie i z wielką przewagą wygrała załoga Robert Kłakułak, Piotr Kamiński. Drugie miejsce przypadło Michałowi Kikmunterowi z Marcelem Wielińskim, a trzecie Grzegorzowi Kowalczykowi i Wojciechowi Barabaszowi.

Wyniki - Optymist - Korsarz - Open-Skiff

LKS Charzykowy powoli kończy sezon żeglarski – za tydzień nasi zawodnicy wystartują jeszcze w regatach o Puchar Jesieni, które organizuje CHKŻ Chojnice. Odbywają się jeszcze treningi, ale coraz zimniejsza woda i krótkie dni wskazują nieubłaganie, że czas chować łódki do hangarów.

Wojciech Rolbiecki LKS Charzykowy