Red Devils w Schronisku

Na zaproszenie wychowawcy p. Mirosława Szweda zespół juniorów wsparty grającym trenerem Marcinem Synoradzkim pojawił się na boisku piaskowym w Schronisku dla Nieletnich.

Wspólna fotografia drużyn.

Nasi młodzi zawodnicy rozegrali mecz towarzyski 2 x 25 minut z podopiecznymi SdN.

Red Devils (juniorzy)  - Schronisko dla nieletnich 5:2 (0:1)

5:2 - Marcin Synoradzki, bez asysty

RDJ: 99 Kartuszyński - 7 Synoradzki, 12 Hamernik, 14 Góra, 18 Repiński, 24 Wysocki, 29 Kniachnicki, 31 Kępa.

Trener Marcin Synoradzki.

Nasi rywale postawili nam wysoko poprzeczkę grając niezwykle ambitnie. Zwłaszcza w pierwszej połowie mieli dużą przewagę, a tylko dzięki postawie Sebastiana Kartuszyńskiego w bramce możemy zawdzięczać, iż przegrywaliśmy do przerwy tylko jedną bramką. W drugiej połowie gospodarze opadli nieco z sił, co skrzętnie wykorzystali nasi piłkarze. Najpierw po indywidualnej akcji Kuby Góry do pustej bramki trafił Marcin Synoradzki, a wkrótce sam Góra podwyższył na 2:1. Za obronę zmierzającej do siatki piłki ręką został podyktowany rzut karny, którego na gola zamienił Marcin Synoradzki. Po kilku minutach aktywny Kuba Góra wykończył kolejną akcję drużyny i prowadziliśmy już 4:1.
W końcówce gospodarze zerwali się do ataków i zdobyli drugą bramkę, ale po indywidualnej akcji Synoradzkiego padła piąta bramka dla Red Devils.
Spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszej drużyny 5:2. Po meczu rozegrano dodatkowo serię rzutów karnych (po 7). Tutaj górą okazali się wychowankowie SdN wygrywając 5:1.

Po zakończonej rywalizacji oba zespoły udały się na poczęstunek kiełbaskami z grilla przygotowanymi przez organizatorów. W podziękowaniu Marcin Synoradzki wręczył zawodnikom SdN pamiątkowe kubki Red Devils przygotowane z okazji awansu do Ekstraklasy Futsalu. Obie drużyny umówiły się na mecz rewanżowy, który odbędzie się pod koniec czerwca. Była to już kolejna, udana wizyta w schronisku naszego zespołu mająca na celu popularyzację futsalu i futbolu wśród młodzieży.