Red Devils rozgromiony w meczu ostatniej szansy!

To już ostatnia kolejka sezonu zasadniczego Fogo Futsal Ekstraklasy! Przed rozpoczęciem fazy play-off uwaga miłośników futsalu skupia się na dolnych rejonach tabeli, gdzie toczy się walka o utrzymanie.

Jeżeli Red Devils chciał być pewnym utrzymania, to musiał wygrać sobotnie spotkanie w Łodzi. Niestety stało się inaczej i od nowego sezonu rozpoczną rozgrywki w niższej klasie rozgrywek.   |  fot. Rmak

W sobotę 6 maja o godz. 17 Red Devils w Łodzi rozegra spotkanie z Widzewem. O ile beniaminek zapewnił sobie utrzymanie w ekstraklasie to chojniczanie walczą o utrzymanie w futsalowej elicie. Gospodarze przystąpią do meczu, jako dziesiąta drużyna w stawce, ale mogą jeszcze poprawić tę pozycję i zakończyć sezon na dziewiątym miejscu, czyli tuż za czołową ósemką, która będzie kontynuować rywalizację o mistrzostwo Polski w fazie play-off.

By tak się stało, muszą wygrać przed własną publicznością. Mimo to, iż ich rywalem będzie przedostatnia w stawce drużyna Red Devils Chojnice, to czeka ich bardzo trudne spotkanie, ponieważ goście cały czas mają szansę na utrzymanie w Futsal Ekstraklasie, co zapewne przełoży się na dobre sportowe widowisko, tym bardziej, iż to chojniczanie muszą zdobyć tak potrzebne im punkty.

Niezbyt bezpieczną lokatę w tabeli Fogo Futsal Ekstraklasy zajmował AZS UŚ Katowice. Ten zespół rozegrał już wszystkie spotkania w ramach sezonu 2022/2023 i teraz musiał czekać na wyniki meczów ekip z Chojnic i Chorzowa. Katowiczanie mieli zaledwie punkt przewagi nad Red Devils i dwa punkty więcej od Cleareksu. Szeregi ekstraklasy po sobotnich zmaganiach opuszczą dwa najgorsze zespoły.

Widzew Łódź – Red Devils 6:1 (2:0)

Red Devils: Puchka – Pastars, Morais, Kokoladze, Skubchenko, Czarnowski, Nehela, Piesotskyi, Koleśnik, Szopiński, Włodarczyk, Kręcki.

Bramki: Norbert Dregier 11, 33, Daniel Krawczyk 13, 26, 38, Wiaczesław Kożemjaka 24 – Janis Pastars 31

Kartki: 13. Krawczyk (WŁ), 37. Kozhemiaka (WŁ) – 31. Skubchenko (CHO)

Niestety, osłabiony brakiem czołowych zawodników beniaminek, mimo to nie miał problemów z pokonaniem Red Devils. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:0, by w drugiej połowie dołożyć kolejne gole. Honorowe trafienie dla gości zaliczył Pastars i to było na tyle, na co było stać ekipę z Chojnic. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem miejscowych 6:1.

(red.) Tabela flashscore.pl