Red Devils Ladies w ósemce najlepszych drużyn klubowych w Europie

Mecz 1/8 rozgrywek EWC rozpoczął się dla nas bardzo dobrze, bramkarka Adriana Banaszkiewicz znakomicie uderzyła z dystansu pod poprzeczkę dając nam prowadzenie. Następnie obie drużyny grały ostrożnie skupiając się na defensywie i strzałach z dystansu.

W piątek Red Devils Ladies zagrają ponownie przeciwko AD Pasteis (Portugalia), z którym spotkały się już w fazie grupowej, teraz nadszedł czas na rewanż.   |  fot. nadesł.

W drugiej tercji niewiele się działo, dominowały beach soccerowe „szachy”, sytuacji podbramkowych było niewiele. W trzeciej Amerykanka Hannah Adler miała dwie dobre sytuacje, ale nie udało się jej trafić do siatki. Adriana Banaszkiewicz świetnie uderzyła z dystansu, ale bramkarka rywalek znajomicie to wybroniła. Wreszcie padła druga bramka dla RDL, przewrotką uderzała Kasia Gozdek, do piłki pierwsza dobiegła Ola Sudyk i z bliskiej odległości podwyższyła na 2:0.

Chwilę później Ada Banaszkiewicz popisała się znakomitą paradą w naszej bramce. Na 3 minuty przed końcem Ada ponownie wybroniła groźny strzał z rzutu wolnego. W odpowiedzi Wiktoria Słowy z bliska przelobowała bramkarkę po strzale głową i ustaliła wynik spotkania na 3:0 dla Red Devils Ladies.

1/8 finału Euro Winners' Cup 2024

Red Devils Ladies Chojnice - ACD O Sótão 3:0  (1:0, 0:0, 2:0)

bramki: 1:0 – Banaszkiewicz, 2:0 – Sudyk, 3:0 – Słowy.

1 Banaszkiewicz (BR) 14 Palacios (BR) - 3 Adler, 7 Hall, 9 Szpera, 10 Sudyk, 11 Cykman (KPT), 13 Wudarczyk, 15 Świt, 17 Słowy, 19 Gozdek, trener Tomasz Poźniak, II trener Marcin Bach, kierownik drużyny Łukasz Olszewski, fizjoterapeutka Magdalena Kołodziej.

Nasze dziewczęta awansowały do ćwierćfinału Euro Winners’ Cup, czyli do najlepszej ósemki drużyn klubowych w Europie.

M. Synoradzki