Red Devils Ladies na Euro Winners Cup 2024

Red Devils Ladies w poniedziałek 10 czerwca rozpocznie występy w turnieju Euro Winners Cup, który odbędzie się w Nazare (Portugalia). Jest to "Liga Mistrzów" beach soccera, w którym zagrają 24 najlepsze w Europie drużyny kobiecej piłki plażowej.

Zawodniczki Red Devils Ladies rozpoczną rozgrywki 10 czerwca w beachsoccerowej Lidze Mistrzów.

Jest to trzeci występ RDL na tym turnieju, w 2019 i 2021 nie udało się wyjść z grupy, teraz celem jest awans do kolejnej fazy rozgrywek. Zadanie będzie jednak bardzo trudne, gdyż nasze dziewczęta trafiły do "Grupy Śmierci", w której zmierzą się z czołowymi drużynami z lig: włoskiej, portugalskiej i hiszpańskiej. 

W poniedziałek o godz. 20.15 zmierzymy się w pierwszym meczu turnieju z Mistrzem Włoch Cagliari BS. Włoski zespół naszpikowany jest reprezentantkami Włoch, z najlepszymi zawodniczkami, takimi jak: Veronica Privitera, Maria Fabiana Vecchione i występująca w sezonie 2022 w RD Ladies - Melania Pisa. Włoszki na EWC zostały wzmocnione trzema  reprezentantkami Brazylii - Adriele, Noele Bastos i Taii. Adriele dwukrotnie wygrywała plebiscyt na najlepszą zawodniczkę na świecie - Złota Piłka 2021 i 2023. Cagliari BS to jeden z faworytów do zwycięstwa w całym turnieju.

We wtorek o godz. 16.30 zagramy z Mistrzem Portugalii AD Pasteis (Portugalia), w którym gra wiele reprezentantek Portugalii oraz cztery zawodniczki z Brazylii - Milene Magalhaes, Lele Lopes, Mayara i Sil. Z tym zespołem zmierzyliśmy się już w 2021 roku ponosząc porażkę 0:3. Drużyna AD Pasteis w ostatnich dwóch sezonach zdecydowanie wygrywała rozgrywki w Portugalii, teraz licząc na sukces w EWC.

W środę o godz. 10.00 rozegramy ostatni mecz grupowy z silną hiszpańską drużyną Fun and Learning. W tym zespole występują reprezentantki Hiszpanii oraz trzy reprezentantki USA i jedna z Kanady. W kadrze jest Luisa Meza, która reprezentowała RD Ladies w sezonach 2021 i 2022. Ten zespół debiutuje na EWC, ale patrząc na kadrę drużyny, to nie będą na pewno "dziewczyny do bicia".

Nasza drużyna od początku kwietnia trenuje na plaży, w niektórych tygodniach było aż 6 jednostek treningowych, zespół został wzmocniony dwoma reprezentantkami USA - Ali Hall i Hannah Adler, dodatkowo zostały wypożyczone dwie reprezentantki Polski - Adriana Banaszkiewicz i Katarzyna Nowak z zespołu Pogoń Dekpol Tczew. Aż 8 zawodniczek w minionym sezonie występowało w reprezentacji Polski, tak więc trener Tomasz Poźniak dysponuje silnym składem, który zamierza powalczyć o jak najlepszy wynik na tym turnieju.

Dziękujemy wszystkim, bardzo licznym sponsorom za wsparcie finansowe naszej drużyny, dzięki czemu dziewczęta mają zapewniony pełen komfort przygotowań oraz udział w turnieju.

1. Adriana Banaszkiewicz BR

14. Karolina Palacios BR

3. Hannah Adler (USA)

5. Katarzyna Nowak

7. Alexandria Hall (USA)

9. Magdalena Szpera

10. Aleksandra Sudyk

11. Weronika Cykman KPT

13. Iwona Wudarczyk

15. Dagmara Świt

17. Wiktoria Słowy

19. Katarzyna Gozdek

trener Tomasz Poźniak

asystent trenera Marcin Bach

kierownik drużyny Łukasz Olszewski

fizjoterapeutka Magdalena Kołodziej

manager Marcin Synoradzki

poniedziałek 10.06 godz. 20.15 Cagliari BS (Włochy) - https://beachsoccertv.com/en/content/4241

wtorek 11.06 godz. 16.30 AD Pasteis (Portugalia) - https://beachsoccertv.com/en/content/4421

środa 12.06 godz. 10.00 Fun and Learning (Hiszpania) - https://beachsoccertv.com/en/content/4538

M. Synoradzki