Red Devils Chojnice z kolejną wygraną w 1 lidze futsalu

Zaledwie 9 sekund potrzebował Piotr Kręcki, aby udokumentować golem swoje wejście na parkiet. Zanim jednak Piotrek otrzymał swoją szansę, Red Devils Chojnice prowadzili już 2:0 z Dragonem Bojano.

Red Devils dzięki wygranej 5:2 i kontynuuje pościg za liderującym Futsal Świecie.   |  fot. screen video liga TV

Chojniczanie dominowali przez niemal całe spotkanie. Już w 40 sekundzie akcję całej pierwszej czwórki wykończył Vitalij Kolesnik. W 3 minucie było już 2:0, gdy Vladyslaw Tkachenko dobił strzał Guladiego Kokoladze. W 5 minucie powinno być 3::0, ale Oleh Nehela sam chyba nie wie, w jaki sposób nie trafił do bramki. Goście, prowadzeni przez dobrze znanego z występów w Holiday Chojnice wicemistrza Polski, Marka Widzickiego, odpowiedzieli dwoma groźnymi strzałami, przy których Pavlo Puchka popisał się efektownymi paradami.

W 17 minucie Piotr Kręcki, tuż po wejściu na parkiet, wpakował trzecią bramkę dla chojniczan. Gdy wydawało się, że kolejne trafienia są kwestią czasu, goście wykorzystali błąd w rozegraniu piłki w chojnickiej defensywie i zdobyli gola. Jeszcze przed przerwą przyjezdni stanęli przed szansą na kontaktową bramkę, ale Sebastian Kartuszyński wybronił przedłużony rzut karny.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, chojniczanie posiadali inicjatywę, kreowali kolejne sytuacje, przez moment dopuścili do głosu gości, którzy pokazali, że też potrafią zagrozić bramce rywala. W końcu jednak to chojniczanie wpakowali piłkę do siatki, a konkretnie Guladi Kokoladze, kończąc kolejną wypracowaną na treningach akcję. Goście odpowiedzieli golem w 30 minucie – znakomitym refleksem wykazał się bramkarz rywali. Wyciągnął piłkę spod nóg rozpędzonego Neheli i wyprowadził błyskawiczną kontrę, zakończoną celnym strzałem z dystansu.

Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy, a konkretnie do Patryka Laskowskiego, który bramką uświetnił swoje urodziny.
Kolejny mecz Red Devils Chojnice zagra we własnej hali już w sobotę. Rywalem w 1/16 Pucharu Polski będzie ekstraklasowy Darkomp Wilanów.

Skrót meczu dostępny jest pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=2n594S1UPlU fotorelacja z meczu w serwisie internetowym Radio Weekend https://weekendfm.pl/?n=111468&idziemy-dalej-jest-kolejne-zwyciestwo-red-devils-chojnice-czerwone-diaby-wygray-z-dragonem-bojano-52-foto

Red Devils Chojnice – Dragon Bojano 5:2 (3:1)

1:0 Vitalij Kolesnik (1), 2:0 Vladyslaw Tkacchenko (3), 3:0 Piotr Kręcki (17), 3:1 Paweł Piór (19), 4:1 Guladi Kokoladze (26), 4:2 Nikodem Czaja (30), 5:2 Patryk Laskowski (35).

Red Devils: Puhka, Kartuszyński – Kolesnik, Laskowski, Tkachenko, Kokoladze – Pastars, Paesano, Skubchenko, Nehela – Kręcki, Yelisev (Włodarczyk)