Ratusz czeka na pieniądze z KPO, by inwestować w os. Metalowiec

Jak podawaliśmy wcześniej, władze miasta zamierzały pozyskać z rządowego programu Polski Ład oraz z unijnego programu Fenix dofinansowanie na inwestycje w uzbrojenie osiedla Metalowiec (dawny ROD Metalowiec).

Radny Marek Szank zapytał na sesji RM o los inwestycji na „Metalowcu”.   |  fot. arch./A.Knitter

W poniedziałek 29 stycznia podczas kolejnej sesji Rady Miejskiej Marek Szank po sprawozdaniu burmistrza Arseniusza Finstera zapytał włodarza ws. osiedla Metalowiec. - W programie miejskich inwestycji na 2024 nie ma osiedla Metalowiec. Miały się one rozpocząć w 2023 roku zgodnie z obietnicami. Mieszkańcy czekają na informacje m.in. co dalej z programem Fenix.

Burmistrz udzielił następujących wyjaśnień: - Jest gotowy projekt techniczny na to osiedle. Składaliśmy wniosek do programu Polski Ład, ale niestety tak dużych kwot w nim nie było. Otrzymaliśmy w ubr. stamtąd 8 mln zł na ul. Obr. Chojnic i 2 mln zł na ul. Grunowo. Niestety, Metalowiec nie załapał się. Próbujemy z programem Fenix, ale są pewne problemy ze wskaźnikami dotyczącymi ilości szamb. Największe nadzieje wiążę z KPO.

- Czekamy na konkursy z nim związane, bo Metalowiec idealnie wpisuje się w jego zasady. Gdy dojdzie do inwestycji tamże, to istniejący wodociąg trzeba będzie zmodernizować. Do teraz pozyskaliśmy ze sprzedaży działek na Metalowcu ok. 8 mln zł, a zainwestować w to osiedle należy ok. 3,5 raza więcej – odpowiedział radnemu burmistrz Arseniusz Finster.

(je)