Raport z lokalnych boisk.

Po bramkach Dawida Juchacza i Rafała Warnke rezerwy Chojniczanki wygrały z Jantarem Ustka i awansowały na dziesiąte miejsce w tabeli. Swoje mecze rozegrały również drużyny w A i B - klasie oraz młodzieżowcy.

Agra i Czarni prowadzą w tabeli B - klasy, ale w tym tygodniu solidarnie zremisowały swoje mecze.   |  fot. (olo)

IV liga

CHOJNICZANKA – JANTAR USTKA 2:0 (1:0)

Bramki: Dawid Juchacz, Rafał Warnke.

Chojniczanka: KrakowiakArndt, Jakosz, Hajduczek, KaśnikowskiPestka, Parzy (70. Reca), Szczepan, Szopiński (46. Warnke), Juchacz (75. Cybulski), Tatara (84. Dorawa)

W pierwszym składzie rezerw wyszło ośmiu zawodników z II ligowej kadry. Do przerwy chojnicki zespół prowadził tylko 1:0 po golu Dawida Juchacza. W drugiej połowie Chojniczanka strzeliła najsłabszej drużynie IV ligi jeszcze jedną bramkę, a jej autorem był Rafał Warnke, który po przerwie wszedł na boisko. Dzięki wygranej rezerwy awansowały na 10. miejsce i są blisko utrzymania w IV lidze.

Inne wyniki: Huragan Przodkowo - Pogoń Lębork 0:0, KP Starogard Gdański - Czarni Czarne 2:1, GTS Pszczółki - Wierzyca Pelplin 2:0, Polonia Gdańsk - Powiśle Dzierzgoń 0:1, Orlęta Reda - Pomezania Malbork 5:1, Pomorze Potęgowo - Arka II Gdynia 4:2, Olimpia Sztum - Wietcisa Skarszewy 0:2.

A - klasa

O wygranej Szarży z Kolejarzem w A - klasie już pisaliśmy. Mecz ten odbył się bowiem awansem w czwartek. W weekend odbyły się natomiast pozostałe mecze. Ciekawe widowisko stworzył inny zespół z powiatu chojnickiego – Sparta Konarzyny. Zespół z Konarzyn postawił się liderowi z Wdy Lipusz i po ciekawym meczu przegrał 3:4.

Wyniki: Borowiak Czersk - Victoria II Kaliska 1:0, Sparta Konarzyny - Wda Lipusz 3:4, Sławek Borzechowo - Tęcza Brusy 2:3, Korner Korne - Sokół Zblewo 0:6, KS Grabowo -  Santana Wielki Klincz 2:4, Kolejarz Chojnice - Kornowscy Szarża Krojanty 1:2.

B - klasa

W meczu na szczycie B - klasy trzeci w tabeli Grom Leśno zremisował u siebie z liderem Czarnymi Ostrowite 1:1. Potknięcia lidera nie wykorzystała Agra Ostrowite, która zremisowała u siebie bezbramkowo z Perłą Czyczkowy 0:0.

Wyniki: Temis Brda Wielkie Chełmy - Zieloni Łąg 2:1, Olimpia Czersk - Orkan Huta 3:2, MKP Szlachta - Unia Klawkowo 6:0, Gwiazda Karsin - Wda Czarna Woda 3:0 walkower, Grom Leśno - Czarni Ostrowite 1:1, Brda Rytel - Mestwin Swornegacie 12:0, Agra Ostrowite - Perła Czyczkowy 0:0.

Wyniki grup młodzieżowych Chojniczanki

Liga Juniora A

Chojniczanka - Radunia Stężyca 2:0 (bramki: Rafał Warnke, Mateusz Goliński).

Pomorska Liga Juniora BL Chojniczanka – Gryf 2009 Tczew 3:0 walkower

Pomorska Liga Juniora C1: GOSRiT Luzino – Chojniczanka 1:1 (bramka: Michał Sikorski) oraz

Chojniczanka – Jedynka Reda 1:3 (bramka: Jeremiasz Grela).

Pomorska Liga Juniora C2: Stolem Gniewino – Chojniczanka 1:0.

Pomorska Liga Juniora D1: Gedania Gdańsk – Chojniczanka 0:1 (bramka: Mateusz Borowski).

Liga Juniora D2 grupa III: Pomezania Malbork – Chojniczanka 1:4 (bramki: Marcin Kurs 2, Arian Darwish, Arian Lewiński).

1. 8 maja 2012  23:56   pozdrowienia   6rz