Raport o Stanie Miasta w 2022 roku ma 118 stron

Na sesji RM Chojnic zaplanowanej na 26 czerwca, oprócz dyskusji nad absolutorium nr 25 dla burmistrza Arseniusza Finstera, będzie także kolejna debata nad Raportem o Stanie Miasta za poprzedni rok.

Podczas sesji absolutoryjnej mieszkańcy będą mieli okazję i prawo wypowiedzieć się na temat miasta Chojnice. Głos będą mogli zabrać podczas debaty nad raportem o stanie Chojnic, ale muszą spełnić pewne warunki.   |  fot. (je)

By wziąć w niej udział należy zebrać minimum 50 podpisów mieszkańców Chojnic. Raport za 2022 rok pojawi się w miejskim Biuletynie Informacji Publicznych w piątek 26 maja. Ma 118 stron. W ubiegłym roku po raz pierwszy w trwającej kadencji samorządu terytorialnego Chojnic dwóm mieszkańcom udało się zebrać wymaganą ilość podpisów i wziąć udział w debacie.

- W br. nie dam się zaskoczyć zagrywkami a`la Marcin Wałdoch, dlatego przygotowałem niespodziankę dla zainteresowanych przeczytaniem Raportu. Będą mogli wysłać na mojego maila ratuszowego burmistrz@miastochojnice.pl pytania, prośby o uzupełnienie danych czy o pomoc w odszukaniu jakiejś informacji. Zachęcam do zebraniu podpisów i udziału w debacie na sesji. Nie chcę, by był to tylko p.Wałdoch – przekazał na poniedziałkowej (22 maj) konferencji prasowej burmistrz Arseniusz Finster.

W Raporcie m.in. będą podane dane demograficzne o ilości mieszkańców Chojnic, ale w dwóch wariantach. Wg Głównego Urzędu Statystycznego mieszka u nas 38,5 tys. osób; a wg Wydziału Spraw Obywatelskich w UM 36,5 tys. mieszkańców. Wystąpienia mają mieć długość do 15-20 minut.

Więcej w relacji video.

(je)