Rajd. Odjazdowy Bibliotekarz

XI Odjazdowy Bibliotekarz w Chojnicach odbędzie się w sobotę 22 czerwca na trasie Chojnice – Doręgowice – Chojnice. Zbiórka o godz. 9.00 przed siedzibą MBP w Chojnicach od strony ul. Okrężnej.

Odjazdowy Bibliotekarz to rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników, pasjonatów książki i rowerów.   |  fot. ilustrac./arch

W tym roku trasa rajdu wyniesie ok. 28 km. Pojedziemy z Chojnic przez Lichnowy, Nowy Dwór i Cołdanki do Doręgowic, gdzie planowany jest odjazdowy piknik, a następnie wrócimy do Chojnic. Trasa rajdu prowadzić będzie zarówno ścieżkami rowerowymi i drogami asfaltowymi, jak i polnymi. Kolorem rajdu jest pomarańczowy, dlatego tradycyjnie podczas pikniku odbędzie się wybór najbardziej pomarańczowego uczestnika. 

Zapraszamy do udziału w rajdzie wszystkich miłośników książek, bibliotek i rowerów. Na rajd obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona do 50. Zapisywać się można osobiście w Czytelni MBP lub pod nr. tel. 52 397 28 07, wewnętrzny 28, w godzinach otwarcia działu. Uczestnictwo jest bezpłatne.

Odjazdowy Bibliotekarz to ogólnopolska akcja, a chojnicki przejazd organizują Stowarzyszenie LekTURa i Miejska Biblioteka Publiczna. Odjazdowy Bibliotekarz w Chojnicach dofinansowany został przez Urząd Miejski w Chojnicach i Starostwo Powiatowe.

Regulamin rajdu