Punkty są obowiązkowe ... ale dla rywala

Już dziś w hali przy ul. Huberta Wagnera 1 w Chojnicach Red Devils Chojnice stanie przed szansą na powiększenie dorobku punktowego w Fogo Futsal Ekstraklasie. O godz. 18 chojniczanie podejmować będą sąsiada w ligowej tabeli, AZS UW Darkomp Wilanów.

Przyjezdni do przerwy prowadzili 3:0. Po przerwie dołożyli kolejnego gola wygrywając 4:0 ze słabym Red Devils.   |  fot. Rmak

Obie drużyny potrzebują wygranej jak tlenu – sąsiadują w dolnej części ekstraklasowej tabeli, mając taki sam dorobek punktowy. Będzie to więc klasyczny mecz o sześć punktów – zwycięzca oddali się nieco od strefy spadkowej. Zdecydowanym faworytem dzisiejszego spotkania jest Red Devils. Obie drużyny mierzyły się w rozgrywkach ligowych pięciokrotnie, zawsze górą były Czerwone Diabły. Jesienią w Warszawie podopieczni Jacka Burglina wygrali 3:0, pomimo że rozgrywali mecz w mocno okrojonym składzie.

Tym razem na parkiecie nie zobaczymy tylko Pavlo Skubczenki, pauzującego za kartki, do składu po przymusowej pauzie wracają natomiast Guladi Kokoladze i Patryk Laskowski. Wilanów znajduje się blisko strefy spadkowej, nie oznacza to jednak, że chojniczan czeka spacerek. Wilanów potrafił już mocno postawić się Constractowi Lubawa, zremisować z Dremanem Opole i Jagiellonią Białystok, a także pokonać u siebie Reitera Toruń i  na wyjeździe BSF Bochnię.

Wszystkie te zespoły są wyżej notowane od chojniczan. Szczególnie druga część rundy jesiennej była dobra w wykonaniu warszawiaków, wygrane właśnie z Reiterem i Bochnią, a także z Clearexem Chorzów pozwoliły drużynie ze stolicy opuścić strefę spadkową. Darkompu Wilanów nie można więc w żadnym stopniu lekceważyć. Mimo wszystko, inny wynik jak wygrana chojniczan będzie niespodzianką. W naszej hali Red Devils prezentuje się dobrze, większość punktów chojniczanie zdobyli u siebie, notując remisy z BSF Bochnia, Red Dragons Pniewy, a także zwycięstwa z AZS Katowice i Legią Warszawa. 

Mecz w hali w Chojnicach rozpocznie się o godz. 18. Ci, którzy nie będą mogli wspomagać drużyny dopingiem z trybun zapraszamy na transmisję on line:  https://pilot.wp.pl/sport/#futsal-2 

T. Mrozek

Red Devils - AZS UW Darkomp Wilanów 0:4

Aktualizacja; Niestety, ani atut własnej hali ani wsparcie z trybun nie było motywacją dla gospodarzy, którzy okazali się bezradni przegrywając spotkanie 0:4. Bardzo dobry mecz w wykonaniu gości, zarówno w ataku jak i w obronie zadecydował o wygranej. Bramki zdobyli: Maciek Pikiewicz, Denis Lifanov, Kacper Opatowski i Michał Rabiej.

(red.) Fot. Rmak. Tabela. flashscore.pl