Punkowo - metalowe InterTony z Dezerterem na czele!

InterTony w tegorocznej, siódmej już odsłonie, kładą mocny akcent na punk rocka, więc jeżeli poszukujecie ciekawych miejsc „do wyskakania się” - z pewnością znajdziecie tam wiele powodów do ruchu pod sceną.

Punk rock wciąż może być antidotum na otaczającą nas rzeczywistość to dewiza zespołu Dezerter, który wystąpi na InterTony.   |  fot. Małgorzata Wasilewska

Festiwal odbywa się w Chojnicach na stadionie Kolejarz 1926, tegoroczną edycję standardowo zaplanowano na trzeci weekend czerwca, w tym roku wypada w sobotę 18.06. Wystąpi „top of the top” polskiego punk rocka - zespół Dezerter. Grupa w ubiegłym roku obchodziła jubileusz 40-lecia działalności muzycznej, więc ze sceny usłyszycie sporo starych „przebojów”, jak i nowych, a na pewno nie zabraknie ostatniego „Idi”, który jest protest songiem potępiającym atak putinowskiej Rosji na Ukrainę.

Pojawi się też wschodzący i obiecujący punkowy projekt JAD, muzycy mają dobrą rękę do tworzenia kompozycji - są mocno osadzone w klasyce, ale jednak czuć w nich nową falę. Może dlatego, że gdyńsko-warszawskiemu projektowi mocno wieje od morza? Widowiskowo zapowiada się występ teksańskiej kapeli Days N’ Daze. Grają folk punka... na tarce do prania i wykonanym z bali basie. Początkowo powodem takiego doboru instrumentarium był brak funduszy, teraz to jeden z ich atrybutów.

Festiwal odwiedzą także hardcore’owe i metalowe zespoły z partnerskich miast Chojnic z Niemiec i Francji oraz wykonawcy z innych części Polski. Wszystkie reprezentują scenę undergroundową i działają w duchu idei DIY: No Shelter, Manøver, Wolftrap 13, Thrashtalk i Revenge Insanity. Na festiwalu działać będzie strefa merchu, giełda płytowa, w tym roku uruchomiona zostanie również JAM Stage. Usłyszycie na niej swobodne dźwięki m.in. w wykonaniu niemieckiego muzyka, społecznika i aktywisty - Petera Ullricha.

Przypominamy, że festiwal organizowany jest przez wolontariuszy Fundacji Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej i promuje trwający od 17 lat program międzynarodowej wymiany muzycznej między miastami partnerskimi. Organizacja, jak i jej partnerzy, promuje zasady równych szans, potępia rasizm i dyskryminację.

Bilety są jeszcze dostępne na stronie www.intertony.pl - pierwsza pula w cenie 50 zł jest już na wyczerpaniu. Zachęcamy do odwiedzin! Szczegóły i newsy znajdziecie na fanpage’u festiwalu - www.facebook.pl/InterTonyFest.

Ola Fryca