Przyszła mamo - jedz dla dwojga nie za dwoje

Nie daj się otyłości będąc w ciąży i w okresie karmienia piersią. Skorzystaj z udziału w bezpłatnym programie edukacyjnym dla kobiet ciężarnych w ramach projektu.

Przyszła mama powinna tak komponować dietę, by dostarczyć wszystkich składników sobie i dziecku.   |  fot. erodzina.com

bezpłatnym programie edukacyjnym dla kobiet ciężarnych w ramach projektu. „Wdrożenie zasad prawidłowego żywienia wśród kobiet w ciąży i matek karmiących i poszerzenie wiedzy o roli aktywności fizycznej dla zachowania zdrowia”

Program dla kobiet w ciąży stanowi część projektu „Zachowaj równowagę”, który jest realizowany przez Instytut Żywności i Żywienia we współpracy z partnerami – w tym Instytut „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” – w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy i współfinansowany przez Ministerstwo Zdrowia.

Poradnictwo, którego celem jest profilaktyka nadwagi i otyłości u kobiet ciężarnych i karmiących piersią prowadzone jest przez położne oraz dietetyków. Program realizuje Centrum Medyczne „GEMINI” we współpracy z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie ( www.zachowajrownowage.pl). W ramach programu przyszłe mamy skorzystają z 2 bezpłatnych porad z zakresu żywienia i aktywności fizycznej w okresie ciąży oraz karmienia piersią.

Pierwsza porada odbywa się w okresie do 15 tygodnia ciąży. Na pierwszym spotkaniu przyszłe mamy otrzymają profesjonalne materiały edukacyjne (kalendarz ciężarnej, książeczka żywieniowa, ulotki, magnesy, planer zakupów) oraz wskazówki dietetyczne niezbędne w codziennym życiu, mające wspomóc kobietę ciężarną w planowaniu żywienia i zapobiegać tym samym nadwadze i otyłości.

Druga porada w odstępie 4 tygodni od pierwszej porady i stanowi uzupełnienie informacji przekazanych na pierwszej wizycie oraz wiąże się z kontynuacją edukacji wraz wydaniem materiałów edukacyjnych w kontekście żywienia podczas karmienia piersią  i zasad wdrożenia aktywności fizycznej w trakcie trwania ciąży i w połogu.

Przyszłe mamy, które są zainteresowane zyskaniem wiedzy na temat zasad żywienia w ciąży i połogu mogą zgłaszać się do położnych lub dietetyków na terenie Chojnic i Brus celem umówienia się na wizytę edukacyjną.

Chojnice:

Położna Justyna Wełnicka  Tel.606 299 485

Położna Mariola Boruta Tel. 600 493 507

Położna Beata Chrzęszczyk Tel. 604859025

Położna Wioletta Czarnowska Tel.604 859 025, 52 39 740 33

Dietetyk Kinga Chmara Tel 660 715 884, 523974033

Brusy:

Położna Barbara Lewińska

Przychodnia Rodzinna w Brusach Tel. 668 711 123

K.K.

 1. 22 stycznia 2015  07:19   A kobiety, które już są w ... (1)   anonim

  A kobiety, które już są w połogu to nie mogą skorzystać z tych darmowych porad?

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 23 stycznia 2015  08:46   nie i kropka   anonim

   nie i kropka

   0
   0