Przyjechali z Bergamo do II LO w Chojnicach

Starostwo Powiatowe w Chojnicach odwiedzili niecodzienni goście – Italo Maffzoli i Dimitri Cassinelli. To uczniowie jednej ze szkół średnich w Bergamo, którzy przyjechali do II Liceum Ogólnokształcącego w ramach programu Erasmus.

Podczas spotkania ze starostą goście dowiedzieli się m.in. o działalności samorządu.   |  fot. St. Powiatowe

Są specjalistami od grafiki komputerowej i fotografii. Nic więc dziwnego, że w ich aparatach fotograficznych znajduje się całe mnóstwo zdjęć z naszego regionu. Szczególnie przypadły im do gustu Charzykowy. Uczniowie do południa uczestniczą w zajęciach w II LO, a po południu integrują się ze szkolną społecznością. Są wyjścia na kręgle, do kina, wyjazdy do muzeum. W poniedziałek (13.03.)  odwiedzili też nasz urząd.

Starosta Marek Szczepański oprowadził młodzież po obiekcie i przekazał kilka najistotniejszych spraw dotyczących naszego samorządu. Była też rozmowa o pogodzie, która młodym Włochom… bardzo się podoba. – Najbardziej cieszy ich śnieg – wyjaśniła opiekująca się nimi nauczycielka Katarzyna Krawczyk. Na szczęście zostają w Polsce do końca kwietnia, więc będą mieli jeszcze okazje do sfotografowania także słonecznych Charzyków.

St. Powiatowe