Przejażdżka pociągiem i moc innych wrażeń ...

Drugi tydzień ferii w Krojantach rozpoczęliśmy od przejażdżki pociągiem i spaceru po chojnickim dworcu. Zawsze znajdzie się ktoś, dla kogo jazda pociągiem będzie pierwszą taką eskapadą, ale mamy też pasjonatów kolei, dla których to codzienność.

Spacer po odrestaurowanym dworcu w Chojnicach na uczestnikach wyjazdu zrobił wrażenie.   |  fot. GOK

Wybraliśmy się również na przechadzkę ulicami Chojnic i po krótkiej zabawie na placu zabaw poszliśmy na przekąskę do Laguny. Po wizycie w restauracji spotkaliśmy się z lekarzem weterynarii - panią Małgorzatą Babińską. Dzieci zafascynowane słuchały o tym, jak należy dbać o zwierzęta, ale też o zabiegach, które czasami muszą być wykonywane zwierzętom dla ratowania ich zdrowia i życia.

Zobaczyły zdjęcia rentgenowskie i ząbki wyrwane (oczywiście z konieczności) naszym pupilom. Mogliśmy również zobaczyć pieska podczas strzyżenia, który na koniec pozwolił nam się pogłaskać! Czekając na pociąg powrotny, bawiliśmy się w „Raz, dwa, trzy Baba Jaga patrzy”. Dzień zaliczamy do udanego!

Wycieczka na lodowisko w Człuchowie

W czwartek uczestnicy zajęć w Racławkach wybrali się na lodowisko. Pierwszą atrakcją był przejazd pociągiem z Chojnic do Człuchowa, ponieważ większość dzieci nie miała jeszcze okazji podróżować tym środkiem transportu. W Człuchowie czekał nas długi spacer - z dworca PKP na lodowisko udaliśmy się piechotą, ale chętnie przeszliśmy drogę do celu, ponieważ wiedzieliśmy, że czeka na nas super zabawa. Chociaż niektórzy z nas nie mieli jeszcze okazji jeździć na łyżwach, to wszyscy poradziliśmy sobie naprawdę świetnie. Na pewno wybierzemy się tam ponownie, możliwe że jeszcze w tym roku. Pozdrawiamy!

GOK