Przegrana na rozpoczęcie sezonu

Po kilku tygodniach przerwy w rozgrywkach II ligi - dziś (4.08.) zainaugurowano piłkarski sezon 2012/13. Na inaugurację Chojniczanka udała się do Sosnowca, gdzie pod wodzą nowego trenera Mariusza Pawlaka i w odmienionym składzie rozpoczęła walkę o punkty.

Chojniczanka na inaugurację rozgrywek przegrała 0:1 w Sosnowcu.   |  fot. arch.red.

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - CHOJNICZANKA 1:0 (0:0)

Chojniczanka rozpoczęła spotkanie w składzie:  R. Misztal, N. Piszczek, M. Markowski, K. Sylwestrzak, R. Bednarek, M. Gawlik, M. Szałek, D. Rysiewski, D. Feruga, T. Bejuk i M. Orłowski. Zawodnicy rezerwowi: K. Pieczara, J. Kapsa, M. Dziubek, P. Laskowski, K. Szopiński, M. Krakowiak, P. Iwanicki

Młodzi zawodnicy Chojniczanki do meczu podeszli bez kompleksów, a ich gra w pierwszej połowie spotkania mogła się spodobać kibicom, jak i byłemu trenerowi Chojniczanki, bowiem Grzegorz Kapica również obserwował to spotkanie. Goście atakowali i przysporzyli sporo pracy obrońcom i bramkarzowi gospodarzy. Zawodnicy Zagłębia stworzyli kilka groźnych akcji podbramkowych na szczęście bez powodzenia. Pierwsza połowa zakończyła się bez bramek.

II połowę Chojniczanka rozpoczęła od ataku na bramkę rywala, to z upływem minut coraz groźniej atakowali piłkarze Zagłębia. Pierwszą żółtą kartką w meczu został ukarany w 50 min. Feruga. W 65 min. nastąpiła pierwsza zmiana w zespole Chojniczanki, Szałka zmienił  Kapsa, nieco później na boisku pojawił się Dziubek w miejsce  Ferugi.

Kluczowa dla spotkania okazała się 85 min. kiedy gola dla gospodarzy zdobył wprowadzony do gry w II połowie Szatan. W 86 min. trener Pawlak dokonał kolejnej zmiany - Pieczara zastąpił Bejuka. W 93 min. sędzia zakończył spotkanie i trzy punkty pozostają w Sosnowcu.

15 sierpnia na własnym boisku Chojniczanka podejmować będzie drużynę Energetyk ROW Rybnik.

1. 6 sierpnia 2012  15:30   Wsparcie   max

Ta drużyna ma u mnie duży kredyt zaufania. Widać, że walczą, nieraz aż za bardzo. Dlatego nie zamierzam ich krytykować po porażkach, a na meczach będę regularnie. W zeszłym sezonie ochota na oglądanie przepłaconych i zmanierowanych gwiazdeczek przeszła mi po meczach z Bytovią...

0
    0
  2. 5 sierpnia 2012  17:34   niezoriętowany   kibic..

Man pytanie:, dlaczego Chojniczanka jest w tabeli na 16 pozycji, gdy na zakończenie sezonu była w 1 dziesiątce a inne drużyny były notowane niżej niż nasza drużyna a są umieszczone wyżej w tabeli. Czy może mi to ktoś wyjaśnić?

0
    0
  3. 5 sierpnia 2012  14:18   G.Wałbrzych zakończył ...   szperka

G.Wałbrzych zakończył ostatni sezon na 6 miejscu ale 4 pierwsze mecze przegrał ( w tym z Miedzią 0:5)! miejcie to na uwadze zanim zaczniecie krytykować drużynę po pierwszych kolejkach.

5. 5 sierpnia 2012  11:03   Ludzie, czas zejść na ...   anonim

Ludzie, czas zejść na ziemię, sukcesem będzie utrzymanie sie w II lidze, był zespol na początku za Kapicy co mial szanse na awans, ale po rundzie jesiennej na wiosne wystawili inny zespol a jak sie skonczylo kazdy widzial

0
    0
  6. 5 sierpnia 2012  10:32   porazka   dionizy

nic nowego znowu porazka mlodzi lokalni chlopacy chca grac ale nie maja sily przebicia bo nasi eksperci wola innych a i tak elita obudzi sie z reka w nocniku ,jak narazie w klubie jest za duzo ludzi co nie maja pojecia o pilce ,wlacznie z menagerem nowym jego dominacja sportu to chyba sniadanie obiad kolacja tyle wspolnego ze sportem widzadz po sylwetce,wydoi klub i ucieknie

0
    0
  7. 4 sierpnia 2012  22:53   VOLT (2)   anonim

Po co Ty piszesz,że Kapica mecz oglądał?kogo obchodzi ten zadumany w sobie BUFON!!!

0
    0
  8. 4 sierpnia 2012  22:52   A ja szczerze życzę dobrych ...   ?

A ja szczerze życzę dobrych wyników - powodzenia

0
    0
  9. 4 sierpnia 2012  19:22   pierwsze śliwki robaczywki...   kibic2/B

Nauka kosztuje,jednak jeszcze wszystko przed nami.Głowa do góry i nie pękać!

0
    0
  10. 4 sierpnia 2012  18:05   Dobija mnie ta głupawa ...   anonim

Dobija mnie ta głupawa przyśpiewka, że nic się nie stało, jak się nie stało to po co grać w lidze? Debilnej i tak durnej przyspiewki nie ma chyba nigdzie na świecie, jak można mowić, po przegranej, że nic się nie stało???