Przegląd ulicznych teatrów rozpoczęty

Ten festiwal miał już różną formę i nazwę, ale i niekiedy pomimo przeciwności losu - trwa od blisko 30 lat. Dzisiaj (2.07.) rozpoczęła się 28 edycja Festiwalu Sztuki Ulicznej "Chojnicka Fiesta". im. Eugeniusza Mikołajczyka.

Teatralna Fiesta rozpoczęła się od parady ulicami miasta.   |  fot. (je)

Jak na fiestę przystało, początek festiwalu rozpoczął się od parady aktorów i pracowników Centrum Kultury przy asyście mini orkiestry - sprzed gmachu ChCK na Stary Rynek. Większość jej uczestników, to byli członkowie zespołu kaszubskiego przy Chojnickim Centrum Kultury „Bławatki” oraz członkowie chojnickiego Bractwa Rycerskiego.

Po dotarciu na płytę Starego Rynku członkowie zespołu Bławatki dali pokaz swych umiejętności tanecznych i wokalnych. Następnie dyrektor Radosław Krajewicz uroczyście otworzył Fiestę, a Daria Kwiatkowska z wrodzonym entuzjazmem zachęcała chojniczan i turystów do udziału w przygotowanych widowiskach.

Pierwszym z nich było przedstawienie pt. „Piraci z Karaibów” Prym Art Katowice, które odbyło się na Starym Rynku. Był to interaktywny program z udziałem czterech aktorów – piratów walczących o mapę, która doprowadzi ich 
do skarbu. Każde dziecko podczas zabawy było małym walecznym piratem. Kolejne wydarzenia z programu Fiesty zaplanowane są także na Starym Rynku oraz w Fosie Miejskiej. Program na stronie ChCK.

(je)