Przegląd najlepszych terminali przenośnych

Terminal mobilny to przenośne urządzenie do przyjmowania płatności bezgotówkowych. Ten model doskonale sprawdza się w restauracjach i kawiarniach, ale może też być dobrym rozwiązaniem, jeśli prowadzisz np. firmę kurierską.

Możliwość płatności bezgotówkowych stała się standardem w dzisiejszych czasach. Płatność kartą, zbliżeniowo czy też za pomocą BLIK-u jest elementem codzienności, z jaką klienci mają do czynienia w sklepach, restauracjach czy też punktach usługowych.   |  fot. ilustracyjne

Terminal mobilny to przenośne urządzenie do przyjmowania płatności bezgotówkowych. Ten model doskonale sprawdza się w restauracjach i kawiarniach, ale może też być dobrym rozwiązaniem, jeśli prowadzisz np. firmę kurierską. Co wziąć po uwagę wybierając terminal przenośny do przedsiębiorstwa?

W jakich branżach sprawdzi się terminal mobilny?

Terminal przenośny to niewielkie urządzenie wyposażone w akumulator, dzięki czemu nie musi być przez cały czas podłączone do zasilania. Dzięki temu pozwala ono na przyjmowanie płatności poza obrębem stanowiska kasowego. Tego typu modele łączą się z internetem za pomocą sieci mobilnej lub Wi-Fi, dlatego działają w każdym miejscu, gdzie takie połączenie jest możliwe. Te cechy sprawiają, że terminal mobilny sprawdzi się m.in. w restauracjach i kawiarniach, bo pozwala na przyjmowanie płatności kartowych przy stoliku, ale też w firmach zajmujących się dostawą jedzenia do domu czy w przypadku usług kurierskich.

Poszczególne modele terminali mobilnych mogą się różnić nie tylko pod względem wyglądu, ale również funkcji. Warto przy tym wspomnieć, że płatności bezgotówkowe cieszą się dużą popularnością[1], dlatego udostępnienie ich może zachęcić większą liczbę klientów do skorzystania właśnie z Twoich usług. Poniżej kilka przykładów urządzeń, które warto wziąć pod uwagę poszukując terminala mobilnego do firmy.

Lekki i wygodny terminal płatniczy Poynt 5P

Poynt 5P to niewielki terminal mobilny o nowoczesnym designie, który pozwala na przyjmowanie wszystkich rodzajów płatności bezgotówkowych dokonywanych za pomocą najpopularniejszych kart, a także zbliżeniowych oraz za pośrednictwem aplikacji Google Pay i Apple Pay. Dostęp do aplikacji wspierających sprzedaż pozwala śledzić przeprowadzone transakcje i ułatwia raportowanie. Nowoczesny i poręczny terminal mobilny Poynt 5P sprawdzi się zarówno w sklepach, jak i w kawiarniach i restauracjach czy w przedsiębiorstwach świadczących różnego rodzaju usługi.

Kompaktowy terminal mobilny Ingenico Move 3500

Ten wygodny terminal mobilny pozwoli Ci przyjmować płatności wszędzie tam, gdzie sięga sieć 3G, ponieważ ma wbudowaną kartę SIM. Umożliwi klientom zapłacenie za usługi lub towary w preferowany przez nich sposób, a także skorzystanie z usług dodatkowych, jak np. cashback czy doładowania telefonu. Środki z transakcji zwracane są na konto firmowe już następnego dnia. Ingenico Move 3500 ma pojemny akumulator, dlatego doskonale sprawdzi się, jeśli prowadzisz swoją firmę w ruchu – ten model będzie więc dobrym wyborem do restauracji, barów, kawiarni czy hoteli, a także w firmach zajmujących się transportem.

Ingenico Move 5000 – terminal płatniczy gwarantujący niezawodną łączność

Ingenico Move 5000 to model, który pozwala przełączać się pomiędzy Wi-Fi, Bluetooth® i siecią 3G, co zapewnia niezawodną łączność i gwarantuje przyjmowanie płatności w dowolnym miejscu. Funkcja preautoryzacji daje pewność, że w razie konieczności możliwe jest pobranie środków z karty klienta, co sprawdzi się m.in. w przypadku hoteli lub wypożyczalni samochodów. Ten model można zintegrować z kasą fiskalną online, co pozwala spełnić wymogi programu Polski Ład. Oprócz preautoryzacji Ingenico Move 5000 zapewnia również inne usługi, jak np. cashback czy pre-paid. Podobnie jak wyżej opisany model, sprawdzi się w kawiarniach, barach i hotelach, a także w firmach oferujących usługi transportowe.

MobileMerchant – wygodny terminal mobilny bez abonamentu

MobileMerchant to niewielkie urządzenie, które łączy się z Twoim smartfonem lub tabletem przez Bluetooth i umożliwia przyjmowanie płatności wszystkimi najpopularniejszymi rodzajami kart, w tym również transakcji zbliżeniowych czy dokonywanych za pomocą urządzeń mobilnych. MobileMerchant pozwala ponadto na przyjmowanie napiwków. Ten model doskonale sprawdzi się w wielu branżach i będzie dobrym wyborem w przypadku firm transportowych i dostawczych oraz świadczących różnego rodzaju usługi, w tym usługi specjalistyczne. Ponadto może posłużyć jako dodatkowy terminal płatniczy w czasie zwiększonej sprzedaży w przypadku firm działających stacjonarnie.

[1] https://www.cashless.pl/11909-polska-bezgotowkowa-badanie-platnosci-2021

(mat. zewnętrzny)