Przegląd miejskich placów zabaw jest gotowy

W 2024 roku coroczny przegląd stanu technicznego placów zabaw rozpoczął się już w połowie lutego. Zauważone w nim usterki mają być usunięte do końca marca. Natomiast do końca czerwca mają być wymienione sprzęty na placu zabaw przy skatepar

Wiceburmistrz zaprezentował projekt nowego wyposażenia placu zabaw w parku 1000-lecia.   |  fot. (je)

Drugi plac zabaw w parku 1000-lecia, który jest zlokalizowany opodal skateparku, także doczeka się wkrótce wymiany wszystkich sprzętów, jak w ubr. plac zabaw przy wejściu od ul. Sukienników. Szacunkowy koszt tej inwestycji, to ok. 300 tys. zł. Prace przy wymianie mają zakończyć się do 30.06.2024. Jak przekazał na ubiegłotygodniowej konferencji prasowej wiceburmistrz Adam Kopczyński, tym razem szybciej, niż przed rokiem zostało zlecone dokonanie przeglądu stanu wszystkich 24 miejskich placów zabaw, gdyż w połowie lutego. Prace przy nim zakończyły się po 10 dniach.

- Przegląd wykonała firma z Lichnów, której najprawdopodobniej zlecimy usuwanie usterek. Nie ma ich zbyt wiele, więc do 30.03 powinny te prace zakończyć się. Na przykład na placu zabaw przy ul. Okrężnej należy wymienić gumę na bębnie oraz jeden ze słupów podtrzymujących domek ze zjeżdżalnią. Czekamy również na ewentualne zgłoszenia usterek na placach zabaw od przewodniczących osiedli – przekazał wiceburmistrz Adam Kopczyński.

Więcej w relacji video.

(je)