Przegląd, który krzewi wartości chrześcijańskie

W czerwcu każdego roku w Chojnicach odbywa się kolejna edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej – Credo, który gromadzi zespoły i wykonawców prezentujących utwory chrześcijańskie z różnych regionów naszego kraju.

Przegląd jest cyklicznym spotkaniem wszystkich tych, którzy chcą sławić wartości chrześcijańskie poprzez wspólne muzykowanie.   |  fot. (m.n.)

Celem festiwalu jest propagowanie wykonawców i utworów muzyki chrześcijańskiej. Tegoroczny jubileuszowy XX festiwal przy słonecznej pogodzie odbył się w piątek (9.06.) w Fosie Miejskiej. . – Co roku festiwal jest dedykowany św. Janowi Pawłowi II oraz św. Janowi Chrzcicielowi, patrona Chojnic- przypomniał Michał Leszczyński, pomysłodawca i koordynator przeglądu.

Niezmiennie od dwudziestu lat ten przegląd a także inne prestiżowe konkursy wokalne organizuje Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach. Początek konkursowych prezentacji rozpoczął się o godz. 10 a udział wzięli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Podsumowano miejsko - gminny  konkurs ,,Poznałem siostrę franciszkankę’’ z okazji 150 -  lecia przybycia sióstr do Chojnic.

Obecne siostry Franciszkanki z Orlika także zaprezentowały się w programie artystycznym i zebrały zasłużone brawa. O godz. 17 na scenie pojawił się specjalny muzyczny gość. Koncert Piotra Pawlickiego z Poznania wraz z zespołem był ostatnim punktem programu, po nim nastąpiło podsumowanie przeglądu i wręczenie nagród i dyplomów.

(not i fot. (m.n.)