Przed nimi powiatowe eliminacje w Chojnicach

W Szkole Podstawowej nr 1 w Czersku odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem konkursu jest popularyzowanie znajomości przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

W komisji pracowali nauczyciele - opiekunowie drużyn, Dorota Wiśniewska oraz policjant starszy posterunkowy Krystian Krzyżkowski.   |  fot. KPP

Oraz kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego. Zwycięzcy będą reprezentować gminę Czersk w turnieju na szczeblu powiatowym. Turniej składał się z trzech konkurencji. Pierwsza – teoretyczna - miała formę testu z zakresu znajomości przepisów, zachowań  w ruchu drogowym i udzielania pierwszej pomocy.

Druga polegała na udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej. Część trzecia, sprawnościowa,  wymagała od uczestników zaprezentowania umiejętności na jazdy na rowerze po torze przeszkód. W komisji wspólnie z nauczycielami  - opiekunami drużyn i Dorotą Waśniewską - pracował starszy posterunkowy Krystian Krzyżkowski z Komisariatu Policji w Czersku.

Drużynowo najlepszy okazał się zespół ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku i to on zakwalifikował się do eliminacji powiatowych, które odbędą się w Chojnicach. II miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej Sportowej nr 2 w Czersku, a III miejsce Szkoła Podstawowa z Łęga.

Indywidualnie najlepsi byli: Mateusz Piotrowski ze Szkoły Podstawowej  nr 1 w Czersku (I miejsce), Przemysław Gełdon ze Szkoły Podstawowej w Łęgu (II miejsce) oraz Olaf Szmit ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Czersku.

KPP

fotoreportaz.jpg