Przeboje Republiki i Ciechowskiego zawojowały chojnicką publiczność

W sobotni (9.07) wieczór ławki chojnickiego amfiteatru prawie w 100% zostały wypełnione przez fanów twórczości Grzegorza Ciechowskiego, charyzmatycznego lidera toruńskiej Republiki, znanego także jako „Obywatel G.C.”.

Koncert zachwycił niejednego miłośnika twórczości Grzegorza Ciechowskiego.   |  fot. (je)

Ściągnął ich do Fosy Miejskiej zespół stworzony przez chojnickich muzyków, jako „Projekt Obywatel Ciechowski”. Nim weszli na scenę, licznie zebrana publiczność wysłuchała montażu oryginalnych utworów Republiki, który przygotował Staszek Kaczyński. Wykonawcy ubrani byli oczywiście na czarno, a lider zespołu i zarazem konferansjer całości, czyli Leszek Kotecki (śpiew i gitara basowa), także miał krawat w barwach Republiki, czyli w ukośne czarno – białe paski.

Pierwszy utwór zagrany przez Projekt, w którym zagrali także Janusz Łangowski (instrumenty klawiszowe, gitara klasyczna i trąbka), Mateusz Stachurski (gitara solowa, zagra na niej wkrótce w Fosie w koncercie przebojów Andrzeja Zauchy) oraz Michał Dalke (perkusja), był ten sam, którym Republika rozpoczęła koncert w 2001 na chojnickim stadionie – „Paryż – Moskwa 17.15”. Jak przyznał Leszek Kotecki, nie było łatwo opanować akordy napisane przez Grzegorza Ciechowskiego, bo jego muzyka nie jest prosta i łatwa.

Ale zdaniem publiczności, która nie raz wspólnie śpiewała refreny przebojów Republiki i owacją na stojąco „wymusiła” bis, i także w ten sposób pożegnała wykonawców, na pewno wywiązali się na „6” ze swego zadania. W naszej relacji video są 30-sekundowe fragmenty wszystkich utworów wykonywanych w chojnickim amfiteatrze.

(je)