Prowadził pojazd będąc nietrzeźwym

Pomimo apeli i przestróg ze strony policji, jak też znacznego zaostrzenia konsekwencji prawnych wynikających z kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu, funkcjonariusze dbając o bezpieczeństwo w ruchu nadal eliminują z dróg nietrzeźwych kierujących.

Kolejny nietrzeźwy stracił prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.   |  fot. KPP

Wczoraj około godziny 12 w Pawłówku policjanci chojnickiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego renault. W trakcie rozmowy poczuli zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie tylko potwierdziło ich przypuszczenia. Mężczyzna był pijany. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. Po wykonaniu czynności 55-latek został zwolniony.

Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień, na co najmniej 3 lata co skutkuje również tym, że trzeba ponowny raz zdać egzamin, aby uzyskać uprawnienia do kierowania.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich osób, aby reagowały w przypadku, gdy widzą osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu. Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, chronimy przed nieszczęściem nie tylko jego, ale też tych, których może spotkać na swojej drodze. Pamiętajmy, że nasza reakcja może uratować czyjeś życie! Zadbajmy o to, aby nie dopuścić do tragedii.

KPP