Promocja na Tour Salon 2010

W ubiegłym tygodniu Promocja Regionu Chojnickiego wzięła udział po raz kolejny w największych targach turystycznych w Polsce – Tour Salon 2010 w Poznaniu.

Stoisko Borów Tucholskich obsługiwała także Joanna Piekarska – Guzelak.   |  fot. arch.

Wrażeniami z tej imprezy podzielił się z nami prezes spółki Roman Guzelak.

Jak było zorganizowane wasze stoisko na Targach?

Impreza trwała od 20.10 do 23.10. Podzieliliśmy się z powiatem tucholskim w ten sposób, że oni byli na naszym wspólnym stoisku przez dwa pierwsze dni, my natomiast od 22 do 23 października. Uczyniliśmy tak, gdyż dzięki temu ponieśliśmy niższe koszty udziału w targach. Zapłaciliśmy koszty transportu, jednego noclegu w pokojach gościnnych oraz połowę z 3800 zł, czyli ceny wynajmu stoiska na targach. Przed ich rozpoczęciem zawieźliśmy do Tucholi nasze materiały informacyjne, tak więc były one dostępne przez cały czas trwania targów. Również i my dysponowaliśmy tucholskimi, gdy oni wyjechali.

Co znalazło się w eksponowanych materiałach?

W naszej ofercie było wszystko to, czym dysponujemy na co dzień z typowej informacji turystycznej. Mieliśmy przewodniki, mapy, foldery własne i otrzymane od lokalnych przedsiębiorców z branży turystycznej. Nie rozdawaliśmy tzw. smyczy czy długopisów.

Jakie zainteresowanie wzbudzila przygotowana oferta? 

Śmiało mogę powiedzieć, że bardzo duże. Zresztą to największa tego typu impreza w Polsce. Najpopularniejsze oferty były z gatunku „turystyka dla aktywnych”. Zdecydowanie na pierwszym miejscu wśród zapytań była tematyka rowerowa. Dalej to kajaki, żagle i grzybobranie. Cieszę się, że powiat chojnicki przygotowuje dla nich coraz więcej możliwości. Jedną z nich będzie rowerowa „Kaszubska Marszruta”. Jednym z naszych gości na targach był przedstawiciel Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego, który właśnie pilotuje to zadanie.

rozmawiał (je)