Projekt "Przestrzeń na Czytelnictwo"

W sobotę 18 maja o godzinie 11:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Charzykowach odbędzie się Inauguracja projektu „Przestrzeń na Czytelnictwo”. W wydarzeniu mogą wziąć udział wszyscy chętni miłośnicy książek – od tych najmłodszych po seniorów.

Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji z czytaniem w tle. Dlaczego warto w nich uczestniczyć.

„Przestrzeń na Czytelnictwo” to projekt realizowany przez Stowarzyszenie Przestrzeń Pokoleń oraz Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach. Inauguracja, która odbędzie się 18 maja o godzinie 11:00 w ogrodzie Gminnej Biblioteki Publicznej w Charzykowach to spotkanie w przyjemnych okolicznościach przyrody z innymi miłośnikami książek. Będzie to okazja do wymiany książek, rozmów i czytania maluchom w kręgu.

Oprócz tego organizatorki przygotowały grę terenową z nagrodami, która z pewnością przyniesie dużo radości dzieciom czytającym już samodzielnie. Podczas wielu różnych, bezpłatnych wydarzeń w Charzykowach, w Klawkowie i w Chojniczkach, adresowanych do czytelników małych i dużych, uczestnicy będą mieli okazję spojrzeć na książkę nie jak na skończoną historię, ale jako punkt wyjścia do wielu różnych przemyśleń i działań.

Poza spotkaniem inauguracyjnym, 5 czerwca w Bibliotece w Charzykowach planowany jest także panel dyskusyjny o przyszłości książek, o wadach i zaletach nowych technologii i o tym, czy czeka nas koniec czytelnictwa, jakie znamy. 18 czerwca w tym samym miejscu odbędzie się spotkanie z dietetyczką, która wprowadzi rodziców dzieci w wieku przedszkolnym w świat książek na lepszy apetyt oraz podpowie, jak zachęcać dzieci do zdrowego odżywiania za pomocą lektur.

W lipcu w świetlicy w Chojniczkach i w sierpniu w świetlicy w Klawkowie odbędą się natomiast warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym, wczesnoszkolnym i szkolnym. Pierwszy, prowadzony przez ilustratorkę i edukatorkę to nauka rysowania książkowych bohaterów. Drugi, prowadzony przez edukatorkę i psycholożkę zabierze dzieci w świat uczuć i emocji, a także tworzenia zabawek z zupełnie zwyczajnych przedmiotów.
Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy – liczba miejsc limitowana. Szczegóły: www.przestrzenpokolen.pl/kalendarz/

Lucyna Bucław