Prezentacja publikacji z okazji 400- lecia szkoły

„Artystyczne dusze. Absolwenci Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Chojnickich” – to książka pod redakcją Jacka Klajny, która ukazała się z okazji jubileuszu 400-lecia tej szkoły.

W środę 7 czerwca o godz. 17 tuż przed jubileuszowym zjazdem, zapraszamy na prezentację publikacji w Czytelni MBP.   |  fot. ilustrac./arch.

Jak informuje redaktor Jacek Klajna: „(..) jest to okolicznościowy album prezentujący pasje i zainteresowania 23 absolwentów »starego« ogólniaka. Znajdziemy w nim: malarzy i rysowników, rzeźbiarzy i hafciarki, poetów i literatów, fotografów i filmowców, piosenkarki i tancerzy. Sylwetka każdego absolwenta to: biogram, wspomnienie szkolne (niektóre naprawdę niesamowite), wywiad artystyczny i prezentacja twórczości.

To 288 stron w formacie A4 na grubym kredowym papierze. Znajdziecie tu swoich znajomych od pierwszych lat powojennych do drugiej dekady XXI wieku. Album będzie dostępny podczas zjazdu rocznicowego w dniach 9-11 czerwca 2023 r.”

Natomiast w środę 7 czerwca o godz. 17 tuż przed jubileuszowym zjazdem, zapraszamy na prezentację publikacji w Czytelni MBP.

FB MBP