Prezent Chojniczanki na Mikołajki

Na koniec 20 kolejki eWinnner 2 Ligi Chojniczanka zmierzyła się w poniedziałek (6.12.) u siebie z liderującą Stalą Rzeszów. Oba zespoły nie mają za sobą wielkiej historii starć. Do tej pory mierzyły się trzy razy na płaszczyźnie ligowej.

Faworyzowany lider tabeli nie był w stanie wygrać z Chojniczanką, a honorowego gola zdobyli w doliczonym czasie.   |  fot. Rmak

Raz wygrała Chojniczanka, raz Stal i również raz padł remis. Goście z Podkarpacia są bezapelacyjnym liderem tabeli, zgromadzili 45 punktów na 54 możliwe, dzięki temu mieli aż 10 oczek przewagi nad Chojniczanką.

CHOJNICZANKA - STAL 3:1 (2:0)

Chojniczanka: Broda, Mazek (90 Olszewski), Grolik, Bartosiak, Kasperowicz, Mikołajczyk (90 Grobelny) van Huffel, Czajkowski, Karbowy (82 Cegiełka), Mikołajczak (82 Wolsztyński), Skrzypczak (72 Klichowicz)

Bramki: 1:0 Mikołajczak 28, 2:0 Karbowy 36, 3:0 Góra (sam) 64, 3:1 Michalik 90+1.

Żółte kartki: Czajkowski (Chojniczanka) - Kuc, Wrona (Stal).

Mikołajkowy prezent sprawili piłkarze Chojniczanki w pojedynku z faworyzowaną drużyną Stali, mimo, iż to goście przeważali w pierwszych minutach patrząc na posiadanie piłki czy liczbę stworzonych sytuacji. Przyjezdni wykorzystywali błędy indywidualne zawodników Chojniczanki, ale z czasem sami zaczęli gubić się w wymianie podań, dzięki czemu to gospodarze udali się na przerwę z przewagą dwóch goli, po trafieniach Tomasza Mikołajczaka i Filipa Karbowego. Pierwsze 45 minut było dobrym sportowym widowiskiem i podobało się kibicom.

Po przerwie Chojniczanka prowadziła już 3:0. Stal nie miała nic do stracenia i rzuciła się do ataku, jednak przez całe spotkanie nie potrafiła stworzyć dogodnej okazji strzeleckiej. Liczne dośrodkowania nie trafiały do adresatów i stać ich było jedyne na honorowe trafienie w doliczonym czasie gry. Gospodarze dzięki wygranej awansowali na drugie miejsce w tabeli, a Stal Rzeszów mimo porażki bezpiecznie przezimuje na fotelu lidera. Warto też nadmienić, iż to była dopiero druga porażka gości w tym sezonie. Relację ze spotkania przeprowadziła TVP Sport.