Powiat składa wnioski do II etapu Polskiego Ładu

Do końca lutego 2022 należy złożyć wnioski o dotacje na inwestycje w ramach II etapu Polskiego Ładu. Jeden z wniosków Powiatu Chojnickiego dotyczy budowy hali sportowej dla szkoły zawodowej przy ul. Angowickiej w Chojnicach.

Budowa sali sportowej wraz z przebudową siedziby Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 przy ul. Angowickiej w Chojnicach ma kosztować ok. 12,1 mln zł.   |  fot. facebook.com

Starosta Marek Szczepański przekazał na ostatniej konferencji prasowej zestawienie wniosków o dofinansowanie powiatowych inwestycji z II etapu rządowego programu pn. Polski Ład. Pierwszy z nich ma wartość kosztorysową ok. 15,2 mln zł i dotyczy dróg w gminie Chojnice. Jest to odcinek drogi powiatowej z Charzyków, a dokładniej od Starego Młyna, do Małych Swornegaci; oraz modernizacja drogi z Klawkowa do b.berlinki wraz z budową ciągu pieszo-rowerowego. Dotacja może być w wysokości 95%. Wkład własny 5% pokryje za Powiat Gmina Chojnice.

Trochę niższe dofinansowanie, bo w wysokości 90%, można otrzymać na zadanie pt. budowa sali sportowej wraz z przebudową siedziby Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 przy ul. Angowickiej w Chojnicach. Szacunkowy koszt budowy, to 12,1 mln zł. Planowana już w ubr. modernizacja siedziby Starostwa Powiatowego za ok. 5,9 mln zł (m.in. winda i przebudowa klatki schodowej) jest w trzecim wniosku do Polskiego Ładu. Tutaj dotacja może być na poziomie 85%. Powiat także bierze udział w programie wsparcia inwestycji dla gmin „popegeerowskich”. Oba wnioski dotyczą gminy Konarzyny. Mają być remontowane drogi powiatowe Binduga – Kiełpin – Konarzyny oraz Żychce – Konarzyny. Dotacja do 98%, wkład pokryje Powiat.

Starosta poinformował także o wstępnych wynikach przetargu na największą inwestycję powiatową z I etapu Polskiego Ładu, czyli remont i przebudowa drogi Sławęcin – Ogorzeliny – granica powiatu w okolicach Jerzmionek. Najtańsza oferta, która nie została odrzucona po ich otwarciu, opiewa na kwotę 17,7 mln zł. Trwa ich sprawdzanie.

Więcej w relacji video.

(je)