Potrącona na pasach

W miniony piątek policjanci chojnickiej drogówki pracowali w rejonie ul. Tucholskiej w Chojnicach. W pobliżu wiaduktu kolejowego około godz. 14.20 doszło do potrącenia kobiety przechodzącej przez oznakowane przejście dla pieszych.

Funkcjonariusze ruchu drogowego przez ponad godzinę kierowali ruchem w rejonie skrzyżowań z ul. Tucholską, ustalali przyczyny zdarzenia oraz świadków.   |  fot. KPP

Ze wstępnych ustaleń drogówki wynika, że kierowca motoroweru minął z prawej strony samochód, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych i wjechał na pasy uderzając w przechodzącą przez nie kobietę. Motorower niemal wbił się w rower, który prowadziła piesza.

Piesza została przewieziona do szpitala, na szczęście okazało się, że nie doznała poważnych obrażeń. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. W sprawie kolizji prowadzone są czynności wyjaśniające.

Policjanci wciąż przypominają kierowcom o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych, zwłaszcza teraz, jesienią, gdy widoczność jest bardzo słaba. Wyprzedzanie przed przejściami dla pieszych bądź omijanie pojazdów, które zatrzymały się, aby przepuścić piechurów, to zachowania, które mogą narazić inną osobę na utratę zdrowia, a nawet życia.

KPP

 1. 6 grudnia 2013  08:45   żółte   szerokości

  widziałem żółte niskie znaki na nowym rondzie ,prosiłbym aby takie dobrze widoczne w światłachmijania elementy zagościłu na każdej wysepce i przeszkodzie na jezdni bo wysepek teraz mamy wysyp

  0
  0
 2. 21 października 2013  23:11   gównażeria na motorowerach ...   anonim

  gównażeria na motorowerach i skuterach to największe zagrożenie polskich dróg ! no i mijanie z prawej strony ! poluję na tych gnojków aby ich przycisnąć do krawężnika!

  0
  0
 3. 21 października 2013  20:20   anonim. (2)   paskuda.

  No i co że na przejściu jak taka małpa wtargneła nie patrzy czy jedzie czy nie pasy i wchodzi święta krowa tak ich uczą pasy to idzie nie patrzy i to jest ta kara następnym razem spojrzy.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 21 października 2013  21:25   paskuda IQ=40?   Normalny

   Jak można napisać coś równie kretyńskiego? Czytanie ze zrozumieniem tekstu na poziomie przedszkolaka. ŻENADA!

   0
   0
  • 21 października 2013  21:18   anonim2   paskuda2

   jezeli masz prawo jazdy to jestes nie odpowiednia osoba i nie wiem kto ci dal. trzeba patrzec na znaki przed kroeymi trzeba zachowac szczegolna ostroznosc.osoba ktora depnie na jezdnie na pasach ma pierszenstwo ty buraku i wiesniaku.nie badz taki madry,zeby ciebie to nie spotkalo pedale

   0
   0