Posmyk strzelcem dwóch bramek

O godz. 17:00 w Turku rozpoczęło się spotkanie pomiędzy Chojniczanką a drużyną miejscowego Tura. Czy słabo grająca w rundzie wiosennej Chojniczanka znajdzie receptę na wywalczenie trzech punktów?

Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. Obydwie bramki strzelił ... Paweł Posmyk.   |  fot. (olo)

Rywalem chojnickiego zespołu jest broniący się przed spadkiem Tur Turek. Przypomnijmy, w ekipie Tura gra obecnie dwóch byłych piłkarzy Chojniczanki - Michał Kołba i Michał Mikołajczyk.

Tur Turek – Chojniczanka 1:1 (0:0)

Chojniczanka: R. Misztal, M. Gogol, M. Steinke, P. Hajduczek, P. Posmyk, M. Trojanowski,  A. Atanacković, T. Parzy, D. Juchacz, K. Pieczara, K Tatara. Trener M. Hajdo.

Drużyna gości od początku spotkania gra ofensywnie. Już w 8 min. gorąco było pod bramką Chojniczanki. Piłka po strzale trafiła w słupek bramki Misztala. Trwa przewaga piłkarzy Tura, chojniczanie, jak na razie nie zagrozili bramce gospodarzy.

19 min. Pierwsza żółta kartka. Sędzia za dyskusję pokazał ją Juchaczowi. W chwilę później pierwsza akcja Chojniczanki zakończona niecelnym strzałem Tatary.

Minuty płyną a tymczasem nic interesującego nie dzieje się w grze.

30 min. Po dwóch rzutach rożnych wykonanych przez Chojniczankę na bramkę Kołby strzelał Trojanowski. Piłka minęła słupek. Nadal bez bramek w Turku. Goście nadal bez pomysłu na grę, podobnie gospodarze.

Pierwsza składna akcja gości.40 min. Kołba interweniuje po strzale Tatary, a w chwilę potem żółty kartonik za faul ujrzał Trojanowski.

43 min. Na bramkę strzelał Pieczara, zdaniem sędziego był na pozycji spalonej.

45 min. Koniec pierwszej połowy.

46. min. Rozpoczęła się druga połowa. Już za chwilę interweniował Misztal. W drużynie Chojniczanki bez zmian.

W 52 min. Kołba broni strzał Tatary, w chwilę później niecelnie uderzał na bramkę Atanackovic, ukarany w 58 min. zółtą kartką.

59 min. boisko opuścił Tatara, a w jego miejsce wszedł Kaźmierowski.

Kaźmierowski w 62 min. szarżował na bramkę Kołby, udanie interweniował obrońca gospodarzy, zawodnik ponownie oddał strzał, jednak niecelny.

65 min. Bramka samobójcza! Po dośrodkowaniu do piłki wybiegł Misztal, a interweniujący Posmyk skierował ją głową do własnej bramki.

Kolejna zmiana w zespole z Chojnic. Boisko opuścił Trojanowski i Pieczara. Do gry trener Hajdo asygnował Iwanickiego i Gregorka.

Nie ma raczej już co liczyć na zwycięstwo w tym spotkaniu. Nieoczekiwany „prezent” dla gości podbudował ich morale i na pewno zrobią wszystko, aby ten korzystny wynik dla siebie utrzymać do końca meczu.

W 75 min. w barwach Chojniczanki zadebiutował młodziutki Reca zmieniając Juchacza. Kolejna żółta kartka, tym razem dla Hajduczka.

80 min. Spotkanie toczy sie w środkowej części boiska, coraz mniej czasu, chociażby do uzyskania remisu ...

86 min. Spotkanie powoli dobiega końca. Wszystko na to wskazuje, iż Chojniczanka po raz kolejny nie odniesie zwycięstwa. Za  dyskusję z arbitrem ukarany zółtą kartką Steinke.

89 min. Gol! „Co się odwlecze to nie … uciecze” – mówi piłkarskie porzekadło. Sprawdziło się w 89 min. kiedy piłkę po rzucie rożnym do bramki, tym razem przeciwnika - skierował Posmyk. Wynik 1:1.

93. min. Koniec spotkania.

Następne spotkanie Chojniczanka rozegra w sobotę 19 maja z Ruchem Zdzieszowice. Początek godz. 17:00.

1. 17 maja 2012  09:48   Brawo Trenerze (1)   K/2

Brawo Panie Trenerze za odważną decyzję!!! Wprowadził Pan do gry bardzo młodego chłopca w momencie kiedy zespół przegrywał 1:0 niewielu Trenerów by się na coś takiego zdecydowało!!!! Pan Kapica nie decydował się na takie ruchy nawet wtedy kiedy prowadzony przez niego zespół wygrywał 3 lub nawet 4:0!!! może Zarząd w końcu zacznie doceniać swoją młodzież i pracę która jest wykonywana w grupach młodzieżowych, tylko że na te efekty trzeba cierpliwie czekać!! namiastka tego już jest.NIE ZMARNUJCIE TEGO PANOWIE DZIAŁACZE!!!!

0
    0
    Pokaż/ukryj odpowiedzi
  2. 16 maja 2012  23:07   Brawo   kibic

Brawo panie trenerze za to że dał pan młodemu wychowankowi zagrać .Oby więcej takich akcentów było.Tak trzymać!

• 16 maja 2012  21:04   al ty jesteś niemądry ...   zdzicho

al ty jesteś niemądry głuptasku. mnie 12 punktów na wiosnę wk....ia a nie cieszy.

0
      0
  6. 16 maja 2012  20:09   G.A. (3)   anonim

Dlaczego nasi piłkarze "łapią" tak dużą ilość kartek? Dla przykładu w meczu z Żaganiem prowadzili dosyć wysoko i dostawali żółte kartki, coś jest nie tak. Na pewno to nie jest wina sędziów.

• 16 maja 2012  21:03   nerwy?   kibic 2/B

nerwy ,to w konserwy...trzeba skończyć z tymi zbędnymi dyskusjami z sędziami(przypominam-od tego jest kapitan drużyny)

7. 16 maja 2012  19:50   Ten klub potrzebuje trenera ... (2)   anonim

Ten klub potrzebuje trenera na miare swoich ambicjii!!! Kapica juz by to lepiej rozegral. Porazka.

0
    0
    • 17 maja 2012  14:15   Z kieszeni :P Mozna mniej ...   anonim

Z kieszeni :P Mozna mniej wydac na piłkarzy a wiecej na trenera. Na paweno znajdzie sie trener nawet z wyzszego szczebla rozgrywek jezeli dobrze sie mu zaplaci.

8. 16 maja 2012  19:23   Brawo,brawo,brawo...   kibic 2/B

p.trenerze ,może pan nie wracać do Chojnic,będzie bliżej do domu.Większość tych najemnych amatorów rozgonić po całej Polsce,by do nas już nie wrócili.

12. 16 maja 2012  18:42   Kabaret trwa w najlepsze a ...   anonim

Kabaret trwa w najlepsze a prezesi siedzą piją lulki palą....a tu siara niemozliwa.

14. 16 maja 2012  18:06   W sobotę wszyscy na mecz z ... (4)   anonim

W sobotę wszyscy na mecz z Ruchem Zdzieszowice, żeby mi znowu trybuny nie świeciły pustkami? Czy to jasne, bo drugi raz sie nie bede wpisywal.

0
    0
    • 16 maja 2012  22:18   sezonowcy...gdyby ...   jaajaja

sezonowcy...gdyby Chojniczanka wygrywała to by wszyscy chodzili, a jak ma kryzys to nikt nie ruszy ***** żeby kibicować swojej drużynie... najlatwiej teraz pisać jacy to oni słabi i przeklinać wszystkich związanych z klubem. Przypomnijcie sobie jak chojniczanka wygrywała to 50% z was nosili bluzy chojny niektórzy robili sobie tatuaże...a teraz co się z wami stało?

0
      0
    • 16 maja 2012  18:59   tak, że jesteś patolem   :)

tak, że jesteś patolem

0
      0
    • 16 maja 2012  18:56   walnij się w łeb !!! kto to ...   anonim

walnij się w łeb !!! kto to sieroctwo jeszcze chce oglądać ?! szkoda kasy - 12 zyla to cztery browary ! mówi Ci to coś ?!

0
      0
    • 16 maja 2012  18:15   a ktoś kibicuje jeszcze ...   anonim

a ktoś kibicuje jeszcze Chojniczance????

0
      0
  15. 16 maja 2012  18:02   Trzeba było zabrać na ten ...   :-)))

Trzeba było zabrać na ten mecz juniorów to lepiej by zagrali jak te "pseudogwiazdki" ! młodzi muszą sie ogrywać bo tylko Oni pozostaną Chojniczance na przyszły sezon ...no a potem już III liga i nie trzeba będzie pompować dziurawego balonika !!!

0
    0
  16. 16 maja 2012  17:55   Nie jest żle, remis na ...   anonim

Nie jest żle, remis na wyjeździe, jest ok.

0
    0
  17. 16 maja 2012  17:49   Gdzie lezy pies pogrzebany? ...   123

Gdzie lezy pies pogrzebany? Ja wiem - w Turku burku, Chojna wielka Chojna to mrzonka.

0
    0
  18. 16 maja 2012  17:37   Dajcie se sianka, niepotrzeba ...   anonim

Dajcie se sianka, niepotrzeba napinka, bo oni są i tak slabi, wielka Chojniczanka, mocni w gębie slabi w grze!

0
    0
  19. 16 maja 2012  17:36   Męczą sie, jakby mieli ...   czaszka

Męczą sie, jakby mieli zatwardzenie, z takimi drużynami powinni już po 30 min. prowadzić 2:0. Oni nie potrafią wygrać ze słabeuszami, bo sami są...słabi.