Poseł Biernacki otworzył biuro w Chojnicach, by walczyć o „berlinkę”

W środę (20.04.) uroczyście otwarto w kamienicy przy ul. Kościuszki 38 w Chojnicach biuro posła Marka Biernackiego, członka klubu Koalicja Polska – PSL, UED i Konserwatyści. Wziął w niej udział wiceprezes PSL poseł Dariusz Klimczak.

W środę doszło do oficjalnego otwarcia Biura Poselskiego Marka Biernackiego. W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele władz samorządowych.   |  fot. (je)

Jak stwierdził na wstępie konferencji prasowej Marek Biernacki, to jest jego powrót do Chojnic. Miał już swe biuro, gdy był posłem Platformy Obywatelskiej z okręgu gdyńsko – słupskiego. Najważniejszą motywacją uruchomienia biura była chęć zmobilizowania lokalnych samorządowców i społeczeństwa do „odblokowania budowy tzw. berlinki, czyli DK nr 22, jako drogi ekspresowej”.

Ważną rzeczą w programie działania posła z Gdyni jest zmiana statusu drogi z Chojnic do Kościerzyny z wojewódzkiej na krajową. - Jeżeli chcemy, by młodzi ludzie nie uciekali z Chojnic, by przyszły tutaj inwestycje, to te drogowe inwestycje muszą powstać. (…) Źle się stało, że samorządy Czerska i Starogardu Gdańskiego wybrały modernizacje ulic na trasie DK 22, zamiast  budowy obwodnic tych miast – uważa Marek Biernacki.

Natomiast poseł z łódzkiego skupił się na sprawach krajowych, jak zagrożeniach ekonomicznych wynikających z wojny na Ukrainie, rosnącej inflacji. Zapromował zgłoszoną przez swój klub parlamentarny inicjatywę legislacyjną, która polega na zniwelowaniu wysokości rat kredytów hipotecznych. Postulował walkę z ograniczeniami, które jeszcze przeszkadzają w rozwoju energetyki odnawialnej.

Poseł Marek Biernacki dodał w tym momencie, że ważną dziedziną, którą zawsze wspierał, to pozyskiwanie energii z małych elektrowni wodnych: - Przed wojną na Raduni na Kaszubach było ich kilkadziesiąt. Przetrwało bardzo mało.

Po poświęceniu biura przez ks. proboszcza Jacka Dawidowskiego i przecięciu wstęgi, przybyli samorządowcy (m.in. starosta Marek Szczepański, burmistrz Arseniusz Finster, wójt Konarzyn Jacek Warsiński, wójt gminy Chojnice Zbigniew Szczepański) oraz działacze i sympatycy PSL wręczyli gospodarzowi kwiaty i prezenty. Jeden z nich, to obraz ratusza przekazany przez włodarza Chojnic.

Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku od 17.00 do 19.00. Telefon do biura – 519 760 849. Więcej w relacji video.

(je)