Porażka w wyjazdowym meczu Red Devils

W niedzielny wieczór Red Devils Chojnice stanie do walki w punkty w Fogo Futsal Ekstraklasie. „Diabły” czeka ciężka przeprawa w Lesznie. Nasz niedzielny rywal, GI Malepszy Arth Soft Leszno to aktualnie czwarta siła polskiego futsalu.

Mimo bezbramkowej pierwszej połowy, to w drugiej gospodarze pokazali, że nieprzypadkowo należą do czołówki wygrywając z Red Devils 5:1.   |  fot. Rmak

Drużyna prowadzona przez Tomasza Trznadla z roku na rok coraz mocniej zaznacza swoją obecność w futsalowej elicie. W tym roku zespół z Leszna nie ukrywa swoich medalowych aspiracji. Już na obecnym etapie rozgrywek lesznianie mogą być niemal pewni gry w fazie play off. Gwiazdami zespołu z Wielkopolski są Brazylijczycy: Yvaaldo Gomes i Doulgas Ferreira. Pierwszy zdobył dla swojego zespołu już 14 bramek, drugi 12.

Trzeci wśród strzelców drużyny z Leszna jest Jakub Kąkol, który jeszcze nie tak dawno w barwach Red Devils uzyskał tytuł odkrycia roku w ekstraklasie futsalu. Związków Leszna z Chojnicami jest zresztą więcej – barw drużyny z Wielkopolski broni Robert Świtoń, jeszcze w ubiegłym sezonie związany z Red Devils, a także Dominik Solecki, który wraz z „Diabłami” świętował zdobycie wicemistrzostwa Polski.

Faworytami meczu są gospodarze, statystyka również przemawia zdecydowanie za nimi, ale podopieczni Jacka Burglina nie są bez szans. W Chojnicach przegraliśmy zaledwie 1:2, a mecz z Rekordem Bielsko Biała i zwycięstwo z Clearexem Chorzów pokazały, że kryzys mamy już za sobą. Tym razem Jacek Burglin powinien mieć też do dyspozycji wszystkich zawodników, łącznie z Portugalczykiem Helderem Diazem, który być może właśnie w Lesznie zaliczy debiut w polskiej ekstraklasie. Mecz GI Malepszy Arth Soft Leszno – Red Devils Chojnice rozpocznie się o godz. 18. Bezpośrednią transmisję będzie można obejrzeć na platformie WP Pilot. Link do transmisji: https://pilot.wp.pl/sport/

GI Malepszy Futsal Leszno – Red Devils 5:1 (0:0)

Red Devils: Kartuszyński – Kokoladze, Pastars, Szopiński, Nehela, Laskowski, Puchka, Skubchenko, Kręcki, Porto, Kolesnik, Włodarczyk, Piesotskyi.

Bramki: 21. Siecla, 27. Gomes, 38. Neutzling, 38. Siecla, 40. Kąkol – 39. Nehela

Kartki:   10. Kąkol (LES) – 10. Laskowski (CHO), 16. Kręcki (CHO), 31. Kolesnik (CHO), 38. Piesotskyi (CHO).

Goście nie pozwolili sobie w pierwszej połowie na utratę gola, ale i gospodarze również nie potrafili zmienić wyniku. W tej części spotkania kibice bramek nie zobaczyli, a bezbramkowa pierwsza połowa zapowiadała emocjonujące widowisko po przerwie.

Niestety po przerwie do głosu doszli gospodarze, którzy po wznowieniu gry wyszli na prowadzenie, a w 27 min. prowadzili 2:0. W 37 min. zdobyli dwie bramki podwyższając na 4:0. Honorowe trafienie dla Red Devils zaliczył w 39 min. Nehela, na co odpowiedzieli gospodarze ustalając wynik 5:1.