Porażka rezerw Lecha na stadionie w Chojnicach

W 18 kolejce rozgrywek II ligi Chojniczanka u siebie rozegrała mecz z rezerwami Lecha Poznań. Za faworyta uchodzili gospodarze, którzy na własnym boisku są skuteczni, ponieważ siedem razy wygrywali i zaledwie raz zremisowali.

Efektownym zwycięstwem zakończyli obecny sezon zawodnicy Chojniczanki, którzy u siebie pokonali rezerwy Lecha 3:0.   |  fot. Rmak

CHOJNICZANKA - LECH II POZNAŃ 3:0 (2:0)

Chojniczanka: Sokół - Wachowiak, Grolik, Klabnik, Grobelny, Klichowicz (70 Orlik), Ziętarski (81 Golański), Kona, Mikołajczak, (75 Czajkowski), Napołow, Skrzypczak (81 Emche).

Bramki: 1:0 Ziętarski 39, 2:0 Mikołajczak 45, 3:0 Orlik 75.

Żółte kartki: Wachowiak, Grolik, Czajkowski (Chojniczanka) - Ratajczyk, Marciniak, Kozubal, Palacz (Lech II).

Przed spotkaniem Chojniczanka zajmowała 4 pozycję w tabeli, a strata do czołowej dwójki zmalała do 5 oczek. Poznaniacy na tle rywala wypadali znacznie gorzej. Do tej pory goście wygrali tylko jedno spotkanie wyjazdowe. W tabeli rezerwy "Kolejorza" znajdują się na 17 miejscu, czyli tuż pod kreską.

Oba zespoły od początku próbowały swoich sił, ale żadna akcja nie przyniosła rezultatu w postaci bramki, aż do 39 minuty, kiedy po dośrodkowaniu Zientarski znalazł miejsce na wyskok i skierował piłkę do bramki. Mimo, iż chwilami przeważali goście to pierwsza połowa była wyrównana. Gospodarze umiejętnie grając przerzutami tworzyli przewagę w bocznych sektorach boiska, co przyniosło im podwyższenie wyniku na 2:0.  Strzelcem gola był Mikołajczak.

W dalszej fazie rywalizacji po pierwszej połowie obie drużyny stwarzały sobie sytuacje, ale bez szczęśliwej finalizacji. Lepsze wrażenie sprawiali jednak gospodarze grając pressingiem, tym samym zmuszając przeciwnika do popełnienia błędów. Przyniosło to efekt w 75 minucie, gdzie tym razem na listę strzelców wpisał się Orlik. Chojniczanka pokonała u siebie rezerwy Lecha Poznań 3:0 i zakończyła obecny sezon w 2. Lidze. Tym samym, jako jedyny zespół w stawce pozostała niepokonana na własnym stadionie.