Porażka Red Devils Ladies na inaugarację

W pierwszym meczu na Euro Winners’ Cup Red Devils Ladies poniosły wysoką porażkę 0:8 (0:2, 0:6, 0:0) z trzecią drużyną w Europie - AIS Playas de San Javier.

Dzisiejszy utytułowany rywal pewnie pokonał drużynę Red Devils Ladies.   |  fot. instagram.com

Zespół rywalek, dużo bardziej doświadczony i ograny wykorzystał proste błędy w defensywie, zwłaszcza w drugiej tercji, która była najsłabszym okresem gry. W tym czasie było zbyt dużo nerwowości, ale można złożyć to na karb debiutu i stresu z tym związanego.

Nasze dziewczęta w trzeciej tercji opanowały nerwy i zagrały naprawdę dobre 12 minut, kiedy nie ustępowały rywalkom w żadnym elemencie gry. To może dawać podstawy do lekkiej dawki optymizmu przed następnym spotkaniem ze szwajcarskim zespołem Havana Shots Aargau, który zostanie rozegrany we wtorek o godz. 16.15 czasu polskiego.

Bramkarki:1. Klaudia Węglewska, 14. Karolina Palacios, zawodniczki z pola: 2. Julia Jargieło, 4. Karolina Wierzbicka, 6. Agnieszka Szultka, 9. Magdalena Szpera (kapitan), 10. Aleksandra Sudyk, 11. Weronika Sikorska, 13. Iwona Wudarczyk, 17. Wiktoria Słowy, 20. Marta Stasiulewicz, 21. Patrycja Salwa. Trener: Marcin Synoradzki, fizjoterapeuta: Magdalena Kołodziej.

Trener Marcin Synoradzki: „Nasze dziewczęta przyjechały tutaj po naukę i zebranie doświadczenia, które zaprocentuje w przyszłości. Red Devils Ladies grają w gronie 20 najlepszych drużyn w Europie i sam udział jest bardzo dużym osiągnięciem. Nie oczekujmy, iż w spotkaniu z drużynami, które trenują regularnie przez co najmniej 6 miesięcy w roku na plaży będziemy dominować.

Ten zespół w tym składzie osobowym istnieje od roku. W zeszłym sezonie zdobył vice Mistrzostwo Polski, w bieżącym celem nr 1 jest ponowne zdobycie medalu MP. Udział w Euro Winners’ Cup jest poniekąd nagrodą dla naszych dziewcząt, a przy okazji sprawdzianem, jak wyglądamy na tle czołówki europejskiej. Porażkę z Hiszpankami była oczywiście zasłużona, ale wynik uważam stanowczo za wysoki. Postaramy się wyeliminować nasze indywidualne błędy, przez które straciliśmy cztery bramki i pokazać się z lepszej strony w jutrzejszym spotkaniu ze Szwajcarkami.

Trafiliśmy do najsilniejszej grupy turnieju, Hiszpanki rok temu zdobyły trzecie miejsce, a zespół ze Szwajcarii dwa lata temu wygrał całe rozgrywki. To najlepiej obrazuje, z jakimi silnymi drużynami RD Ladies przyszło rywalizować. Nie oczekujmy zwycięstw, ale dobrej postawy i walki przez trzy tercje, postaramy się pokazać jak z najlepszej strony i spróbować pokusić się o jakąś małą niespodziankę, gdyż zagramy prawdopodobnie jeszcze trzy turniejowe mecze. Wspierajcie nasze dziewczęta, one grają nie tylko dla siebie, ale dla Chojnic i Polski”

Marcin Synoradzki

1. 5 czerwca 2019  22:08   tragedia   tragedia

brawo za 0-8 ludzie co wy piszecie moze bedziemy bili brawa ze dotkneły piłke w meczu co za propaganda sukcesu

1
    0
  2. 5 czerwca 2019  22:07   ewa   ewa

Niestety zienizna w hokeja nasi tak dostawali zawsz 0-8 , 0-12 widze ida dobrym tropem wstyd wstyd wstyd