Poradnik prawny, czyli jak z sukcesem zakończyć postępowanie karne. Ekspert wyjaśnia

To właśnie sprawy karne uznawane są za najbardziej skomplikowane. Nie ma się czemu dziwić, w końcu powaga zdarzeń nakłada na adwokatów, sędziów i prokuratorów konieczność dokładnego rozpoznania sprawy, w celu wydania prawidłowego wyroku.

Problematyka prawa karnego ma w profesji adwokata szczególne znaczenie. Występowanie w roli obrońcy oskarżonego wiąże się ze szczególną odpowiedzialnością i starannością, ponieważ często stawką jest wolność człowieka.   |  fot. ilustrac.

Oczywiście obowiązek odpowiedniego przygotowania nakładany jest również na obie strony postępowania. W poniższym artykule wskażemy Ci, z jakich etapów składają się sprawy karne oraz jak właściwie przygotować się do procesu. Czytaj dalej!

 

Najważniejsze etapy postępowania – dowiedz się, jak wygląda sprawa karna

 

Karne postępowanie sądowe to pojęcie ogólne, pod którym kryje się kilka etapów, z jakich składa się cały proces. Sprawa karna polega na dokładnym przeanalizowaniu wszystkich dowodów oraz wysłuchaniu świadków w celu wykrycia czy doszło do popełnienia przestępstwa oraz pociągnięcia do odpowiedzialności prawnej sprawcy. Nie przesadzimy, jeśli powiemy, że w porównaniu z innymi rozprawami to właśnie postępowania karne wyróżniają się najdłuższym czasem trwania. Mówiąc o postępowania karnym, wymienić można cztery etapy. Pierwszym jest postępowanie przygotowawcze. Polega ona na prowadzeniu śledztwa oraz gromadzeniu wszystkich istotnych dla sprawy dowodów.

 

Należy ustalić, czy doszło do popełnienia przestępstwa oraz przedstawić zarzuty podejrzanej osobie. Następnym etapem jest postępowanie przejściowe, w czasie którego dochodzi do oceny prawidłowości postawionego aktu oskarżenia. Następnie rozpoczyna się główne postępowanie karne. Jego czas trwania jest kwestią indywidualną. Zależny jest od ilości zgromadzonych dowodów, stopnia skomplikowania przestępstwa, a także liczby świadków koniecznych do przesłuchania.

 

Satysfakcjonujący wyrok sprawy? Z doświadczonym adwokatem u boku to możliwe

 

Ostatni czwarty etap postępowania sądowego nie zawsze ma miejsce. Jest to tzw. postępowanie odwoławcze, w czasie którego składane jest odwołanie, apelacja lub sprzeciw. Każdy z wymienionych etapów wymaga odpowiedniego przygotowania. Nie tylko nagromadzenie dowodów oraz zebranie świadków jest kluczowe, ale także niezbędna jest profesjonalna wiedza prawna. Właśnie dlatego, kiedy postępowanie karne jest nieuniknione, należy zdecydować się na pomoc doświadczonego adwokata! Na stronie www.adwokatchojka.pl/sprawy-karne.html uzyskasz pomoc profesjonalistów, dla których prawo karne nie stanowi tajemnic.

 

Dzięki temu zyskujesz pewność, że Twoja sprawa zostanie dokładnie przeanalizowana od A do Z, a co więcej zostanie ustalona odpowiednia strategia działania. Chojka Kancelaria Adwokacka posiada wieloletni staż w sprawach karnych. Przy postępowaniach karnych działania prowadzone na własną rękę są odradzane. Pamiętaj, że adwokat poza specjalistyczną wiedzą posiada umiejętność wyprzedzania faktów i przewidywania ruchów drugiej strony postępowania. U boku profesjonalisty zwiększasz swoją szansę na wygraną i szybsze zakończenie sprawy! Skorzystaj z porady prawnej już teraz i przekonaj się, że z każdej sytuacji jest wyjście!

(mat. zewnętrzny)