Popłynęli po wojewódzkie medale

Młodzi pływacy KS OSiR Park Wodny Chojnice i Ósemki Chojnice startowali w Kościerzynie w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w pływaniu i zdobyli dla Chojnic kilka medali.

Trwa dobra passa chojnickich pływaków.   |  fot. arch.red.

W barwach KS OSiR pływali: Remigiusz Buszkiewicz (rocznik 2001) oraz Pascal Niemczewski, Juliusz Kowalczyk, Maksymilian Drewek i Filip Gańcza (rocznik 2002).

- Remi nie powtórzył sukcesu z ubiegłego roku i nie załapał się do czołowej dziesiątki pływaków naszego województwa. Najlepszy swój start zaliczył w klasyku na dystansie 100 m. Usprawiedliwieniem dla niego jest to, iż ostatnio chorował i nie mógł w pełni wykonywać zadań treningowych – relacjonuje mistrzostwa trener Michał Januszewski.

Świetnie spisali się dziesięciolatkowie. Na 50 metrów stylem dowolnym Juliusz Kowalczyk zdobył srebrny medal, Pascal Niemczewski przepłynął dystans z nowym rekordem życiowym i zajął szóste miejsce, Maksymilian Drewek był 28, a Filip Gańcza był 31.

Na 50 metrów stylem klasycznym Pascal Niemczewski udowodnił, że to jego mocny dystans i pobijając rekord życiowy o 3 sekundy (44,34) zdobył złoty medal. - Po przyjeździe do domu i przeanalizowaniu pozostałych zawodów w Polsce, które odbywały się w tym samym czasie, okazało się, że wynik naszego dziecka okazał się piątym wśród 10 letnich pływaków w Polsce – cieszy się trener Michał Januszewski.

Dobry start i nowy rekord życiowy zaliczył też Juliusz Kowlaczyk. 51,07 dało mu 8. miejsce. Maksymilian Drewek był 30., a Filip Gańcza został zdyskwalifikowany. W drugim dniu mistrzostw na 50 metrów stylem grzbietowym - 5 miejsce zajął Pascal, 11. był Juliusz, 30. miejsce zajął Maksymilian, a 33. był Filip. Na 100 stylem zmiennym Julian zajął 5. miejsce, Pascal przegrał jedynie z jednym zawodnikiem i wywalczył drugi swój medal – tym razem srebro.

W klasyfikacji końcowej Pascal zajął 2. miejsce (658 punktów wielobojowych), Juliusz 4. miejsce (554), Maksymilian był 23. (375), a Filip zajął 40. miejsce (259). Sklasyfikowanych zostało 59 pływaków.

Dwa medale na tych samych mistrzostwach wywalczyła reprezentantka UKS Ósemka Centrum Park Chojnice Agnieszka Paczkowska. Na 50 metrów stylem dowolnym Agnieszka była druga, a na 50 metrów stylem grzbietowym zajęła trzecie miejsce.